ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ekran nga Dell me rezolucion interesant

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ekran nga Dell me rezolucion interesant   Tue Nov 11, 2008 7:09 pm


Ekran nga Dell me rezolucion interesant
Si mund tė jetė rezolucioni interesant, pyesni? Epo, thjesht: jemi mėsuar me ekranet me diagonale prej 23, 24 e 27 inē me rezolucion 1.920 x 1.080, apo madje ata prej 30 inēėsh me rezolucion 2.560 x 1.600. Ekrani i ri LCD nga Dell sjell disa risi nė kėtė drejtim.
Nė fakt, Dell SP2309 ėshtė ekran LCD me diagonale prej 23 inē dhe QWGA rezolucion prej 2.048 x 1.152 piksela. Edhe pse kjo ėshtė vetėm pak mė i madh se 1.920 x 1.080, sigurisht do tė intrigojė ata pėr tė cilėt diagonalja prej 27 e 30 inē ėshtė tepėr e madhe, e tė cilėt dėshirojnė tė shfrytėzojnė secilin inē tė ekranit tė tyre 23 inēėsh.

Specifikat tjera janė shumė tė mira: kontrast prej 80.000:1, koha e pėrgjigjes dy milisekonda, kamerė tė integruar uebi me rezolucion prej dy megapikselash si dhe hyrjet VGA/DVI/HDMI.

Nuk dihet saktėsisht se kur kjo pajisje do tė paraqitet nė treg, por do tė duhej shumė shpejt, derisa ēmimi do tė duhej t'i jetė rreth 420 dollarė amerikanė.

www.dell.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ekran nga Dell me rezolucion interesant
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: