ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numri shkronja nika kosoves elvana loja numrin meda dashuri murlan BAJRAM nokia beqiri double ismajli druri gashi PORNO krasniqi celular genta komandat 2012 gjata dashurie anglisht
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptop Asus pėr organizatėn Greenpeace dhe bamirėsitė tjera

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptop Asus pėr organizatėn Greenpeace dhe bamirėsitė tjera   Mon Nov 10, 2008 12:52 am


Laptop Asus pėr organizatėn Greenpeace dhe bamirėsitė tjera
Adhuruesit e natyrės dhe mbrojtjes sė mjedisit, Asus ėshtė nė anėn tuaj me serinė e re tė laptopėve Bamboo tė mbėshtjellė me drurin e bambusė.
T’i lėsh mbresa organizatės sė njohur botėrore tė mjedisit, Greenpeace, nuk ėshtė punė e lehtė, mirėpo kompania Asus ėshtė pėrpjekur seriozisht me serinė e saj tė re e cila pos pamjes ekologjike ofron teknologjinė e cila po ashtu mbron mjedisin, sė paku mė shumė se konkurrentėt e saj.

Prodhuesi Asus ėshtė i njohur pėr dizajnin e tij jostandard tė kompjuterėve, na bien ndėrmend modelet e mbuluara me lėkurė apo modelet tė cilat janė tė thyeshme pėr shkak tė materialit nga letra e ricikluar.

Touchpad, si dhe shtėpiza e tij, janė pėrpunuar nga fijet e bambusė dhe falė teknologjisė Asus Super Hybrid Engine bateria zgjatė nė mes tė 35 e 70 pėr qind mė gjatė dhe me emetim tė zvogėluar tė CO2.

Asus Bamboo prodhohet nė ekranet me dimensione prej 12.1 dhe 11.1 inē me procesorė Core Duo e Core 2 Duo, disqe tė forta prej 80 deri nė 120 GB tek modelet mė tė dobėta dhe deri nė 320 GB tek modeli prej 12.1 inē.

Kjo “ēudi” e vogėl fillon me ēmim prej 1.680 eurosh – askush deri mė tani nuk ka thėnė shpėtimi i planetit ėshtė i lirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptop Asus pėr organizatėn Greenpeace dhe bamirėsitė tjera
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: