ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
krasniqi kosoves loja numri komandat gjata PORNO elvana druri dashurie dashuri murlan anglisht BAJRAM genta numrin gashi beqiri celular ismajli meda nika double shkronja 2012 nokia
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Obama ka shkaktuar rritje tė sulmeve kompjuterike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Obama ka shkaktuar rritje tė sulmeve kompjuterike   Mon Nov 10, 2008 12:48 am


Obama ka shkaktuar rritje tė sulmeve kompjuterike
Krejt e pritur, vetėm disa orė pas fitores sė presidentit tė 44 me radhė tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, krijuesit e viruseve dhe spamerėt nė mbarė botė kanė vendosur qė gjatė shpėrndarjes sė sulmeve tė tyre tė shėrbehen pikėrisht me pamjen dhe veprėn e Barack Obamas.
Sipas pohimeve tė ekspertėve antivirus tė kompanisė Sophos, disa orė pas fitores sė Obamas, nė Britani tė Madhe madje 60 pėr qind e spamit tė pėrgjithshėm kanė qenė tė ndėrlidhura me presidentin e ri tė SHBA-ve.

Njė prej porosive tė tilla spam pėrmban lidhjen e internetit e cila gjoja iu drejton nė fjalimin fitues tė Obamas, e cila do tė ju dėrgoj nė faqen e cila do t’iu ofrojė shkarkimin e dosjes sė emėruar adobe_flash9.exe, nė mėnyrė qė tė mund tė shihni video materialin. Nga Sophos tėrheqin vėrejtjen se kėtu nuk bėhet fjalė pėr pėrditėsimin e Flash playerit, por pėr trojanin me emrin Mal/Behav-027, i cili do tė tentojė t’ua infektojė kompjuterin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Obama ka shkaktuar rritje tė sulmeve kompjuterike
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: