ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
krasniqi BAJRAM elvana dashuri celular nika PORNO double druri kosoves numrin gjata meda murlan nokia shkronja loja genta gashi komandat ismajli anglisht beqiri 2012 numri dashurie
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Lėshim serioz nė Adobe Reader

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Lėshim serioz nė Adobe Reader   Mon Nov 10, 2008 12:46 amLėshim serioz nė Adobe Reader
Ekspertėt e sigurisė tėrheqin vėmendjen se ėshtė gjetur njė lėshim nė Adobe Reader, aplikacionin pėr shfletimin e dosjeve nė formatin .pdf, i cili mund tė sjellė deri tek fakti qė ndonjė dashakeq tė ketė sukses tė merr pėrsipėr kompjuterin e dikujt.
Kompania Core Security Technologies ka lėshuar njė vėrejtje pėr lėshimin e gjetur i cili godet Adobe Readerin, dhe atė nė versionet 8 dhe mė tė vjetėr. Shfrytėzuesit e versionit 9 tė Adobe Readerin nuk kanė problem me kėtė lėshim.

Core Security Technologies e ka lajmėruar me kohė kompaninė Adobe nė lidhje me problemin e zbuluar, e cila, megjithatė, e ka lėshuar njė shtojnė, si dhe u bėn thirrje tė gjithė shfrytėzuesve qė ta pėrditėsojnė kėtė aplikacion.

Lėshimi ka tė bėjė me zbatimin e JavaScript-it brenda dokumenteve tė caktuara PDF, i cili mund tė sjellė deri tek marrja pėrsipėr e njė kompjuteri nga largėsia. Shfrytėzuesit tė cilėt pėr ndonjė arsye bizare nuk dėshirojnė tė pėrditėsojnė kopjen e tyre tė Adobe Redaerit, u bėhet apel qė brenda aplikacionit tė ēaktivizojnė zbatimin e JavaScriptit, i cili gjithashtu do t’i mbroj nga sulmet e mundshme tė hakerėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lėshim serioz nė Adobe Reader
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: