ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gjata shkronja meda numri 2012 kosoves PORNO BAJRAM loja celular nokia genta dashuri ismajli beqiri murlan druri double komandat nika anglisht dashurie krasniqi numrin gashi elvana
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 m me vdekje pėr hakerėt pakistanezė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: m me vdekje pėr hakerėt pakistanezė   Mon Nov 10, 2008 12:44 am


m me vdekje pėr hakerėt pakistanezė
Pakistani ka vendosur qė tė filloj zbatimin e dėnimit me vdekje pėr hakerėt veprat e tė cilave mund tė bien nė kategorinė e quajtur “terrorizėm kibernetik”.
Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari ka marrė vendim qė hakerėt veprat e tė cilėve mund tė sjellin deri tek terrorizmi kibernetik dhe nė fund tė rezultojnė me vdekjen e personave tjerė mund tė dėnohen me burg tė pėrjetshėm apo edhe me dėnim me vdekje.

Dėnimi nuk ka tė bėj vetėm me hakerėt pakistanezė, por nė tė gjithė ata veprimet e tė cilėve do tė kanė ndikim nė Pakistan, e bien nėn definicionin pakistanez tė terrorizmit. Kjo nėnkupton se dėnimi do tė mund tė zbatohej mbi tė gjithė hakerėt vendet e tė cilėve kanė marrėveshje pėr dorėzim tė personave me Pakistanin.

Duhet pėrmendur se nėn akte terroriste Pakistani numėron edhe vjedhjet dhe kopjimet e informatave tė besueshme qė kanė tė bėjnė me armėt nukleare, kimike dhe biologjike.

Pasi qė kėto janė armė tė cilat qėllim primar kanė vrasjen, vjedhjen dhe kopjimin e informacioneve tė tilla mund tė pėrfundojnė me vdekjen e dikujt, e kėshtu mund tė ekzekutohet edhe vet vrasėsi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
m me vdekje pėr hakerėt pakistanezė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: