ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
ismajli double dashuri krasniqi komandat shkronja beqiri PORNO gashi genta 2012 numri numrin meda anglisht nokia celular BAJRAM dashurie kosoves elvana gjata nika druri loja murlan
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 IMOVIO iKit – laptopi mė i vogėl nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: IMOVIO iKit – laptopi mė i vogėl nė botė   Wed Oct 29, 2008 8:44 pmIMOVIO iKit – laptopi mė i vogėl nė botė
Laptopi nga kompania IMOVIO, e cila nuk ėshtė edhe aq e njohur, ėshtė “njė lloj” pajisje mė e vogla me tė gjitha karakteristika e laptopit.
iKit nuk ėshtė si Palm apo pocket PC, por ėshtė njė shkurtabiq i laptopit tė vėrtetė me dimensione 95 x 65 x 15.5 milimetra dhe peshė prej 113 gramėsh. Ėshtė pėrgjysmė mė i lehtė se Nintendo DS, por edhe rreth 20 gramė mė i lehtė se iPhone, tė cilin tė gjithė, pak a shumė, kemi pasur rastin ta mbajmė nė duar. Tastiera, natyrisht, ėshtė QWERTY e plotė, derisa ekrani QVGA ėshtė prej 2.8 inēėsh.

Procesori i integruar Marvell prej 312 MHz dhe 128 MB RAM nuk mjafton pėr sistemin operativ XP prandaj nė iKit gjendet ai Linux i cili ofron ēdo gjė qė ėshtė e nevojshme.Vogėlushi nga kompania IMOVIO lidhet me pajisjet tjera me anė tė lidhjeve Bluetooth 2.0 dhe Wi-Fi 802.11 b/g, por ka edhe HSDPA tė integruar.

Ēmimi i kėtij laptopi ėshtė rreth 165 euro, e kush tė dojė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
IMOVIO iKit – laptopi mė i vogėl nė botė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: