ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000   Wed Oct 29, 2008 8:40 pm


HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000
Tregimi pėr laptopėt e vegjėl (netbooks) ngadalė ka filluar tė bėhet i mėrzitshėm sepse ēdo ditė po paraqiten nga njė apo dy modele tė cilėt ngjajnė me njėri-tjetrin si veza me vezėn. Kohėve tė fundit prodhuesit e tyre po mundohen tė kėnaqin tregun me modele mė tė shkėlqyeshme, e nė kėtė tregim pėrshtatet edhe modeli Mini 1000 nga HP-ja.
Mini 1000 nga Hewlett-Packard ka performansa solide: Procesor Atom nga Intel i cili punon nė 1.6 GHz, ekran 10.2 apo 8.9 inē, qė tė dy me rezolucion prej 1024 x 600 pikselash, dhe memorie prej 512 MB RAM, njė gigabajt apo madje dy.

Sa i pėrket hapėsirės pėr ruajtjen e tė dhėnave, nė tė gjendet disku i fortė me kapacitet prej 60 GB apo me kapacitet SSD prej tetė apo 16 gigabajtėsh. Nė fund, nė tė gjendet qasja SD, VGA ueb kamera, WiFi, Bluetooth (si opsion) dhe dy qasje pėr USB, e nėse zgjidhni SSD nė vend tė diskut tė fortė do tė fitoni vend edhe pėr njė kartelė tė memories USB flash prej dy, katėr apo tetė GB.

Krejt kėto janė paketuar nė njė shtėpizė tė bukur tė zezė, derisa pajisja vjen me sistemin operativ Windows XP apo me shpėrndarjen e Linux MIE tė bazuar nė Ubuntu. Ēmimet do tė dallojnė prej 399 deri nė 699 dollarė, varėsisht nga opsionet e pėrzgjedhura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
HP paraqiti laptopin e vogėl Mini 1000
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: