ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Windowsi i ri nuk do tė irritojė si Vista

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Windowsi i ri nuk do tė irritojė si Vista   Wed Oct 29, 2008 8:39 pm


Windowsi i ri nuk do tė irritojė si Vista
Versioni i radhės i Microsoft Windows, softuerit i cili definon pėrvojėn kompjuterike pėr shumicėn e njerėzve, gjoja do t’ua hip nervat mė pak sesa paraardhėsi i tij shumė i dobėt, Vista. Nga Microsoft porosisin se shfrytėzuesit e kompjuterėve do tė mund tė testojnė versionin e ri qysh nė fillim tė vitit tė ardhshėm.
Prodhuesi mė i madh nė botė i softuerėve gjithashtu ėshtė duke punuar nė versionin e ri tė Word-it, Excel-it dhe elementeve tjera kyēe tė paketės Office, programeve mė tė rėndėsishme tė Microsoftit tė cilat do tė mund tė punojnė edhe me anė tė shfletues tė uebit. Sipas mendimit tė ekspertėve, kompania amerikane po tenton tė pėrballet me rivalėt si kompania Google, e cila ofron pėrpunim pa pagesė online tė fjalėve dhe shfaqjeve tabelore dhe kėshtu i kėrcėnohet qendrave mė pėrfituese tė Microsoftit.

Lajmet mbi versionin e ri tė Windows dhe paketės sė Office janė bėrė publike nė konferencėn pėr programues tė cilėn e ka organizuar pikėrisht Microsoft.

Sistemi operativ i radhės Windows 7 do tu mundėsojė pėrdoruesve tė zgjedhin opsionin i cili do tu sigurojė punė me shumė me mė pak alarme dhe vėrejtje nga kompjuteri i tyre.

Lajmėrimet konstante tė cilat paralajmėrojnė pėrdoruesit nė rreziqet e sigurisė kanė ēmendur shumicėn e pėrdoruesve tė Vistas.

Siē merr vesh Associated Press, nė Windows 7 janė mbajtur disa nga ndryshimet e theksuara nė dizajn, e tė cilat pėr herė tė parė janė paraqitur pikėrisht nė Vista, por karakteristikat tjera tė Vistas gjithsesi janė larguar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windowsi i ri nuk do tė irritojė si Vista
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: