ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
komandat 2012 druri loja murlan beqiri numri nika elvana BAJRAM dashurie anglisht celular dashuri meda nokia ismajli gashi genta double numrin PORNO shkronja krasniqi kosoves gjata
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 juaj si FTP Server

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: juaj si FTP Server   Fri Jun 13, 2008 11:51 pm

Kjo tutorial ju tregon si mund ta konfiguroni pc-tuaj me ndihm te nje programi per ta ber si FTP server.ne ket menyr mund te ndrroni gjithqka me shoket qe doni p.sh Web's,muzik,filma,programe e tjera

Dhe mund te beni servere te hostingjeve etc...

# programi Quhet:
CesarFTP.EXE
Mund ta kerkoni ne google....

#1
kur te installoni programin mund te hapni accounts per server dhe te ja jepni atyre qe doni ti lejoni te hyn ne FTP server qe e krijoni

#2
pastaj mund te jepni rights per user se a munden veq me ba download apo edhe upload

#3
per me mujt me hy ne server dikush duhet me lyp serverin keshtu

ftp://xx.xxxx.xx.xxxx./ -- ktu duhet me jap IP tuaj


Vrejtje Serveri eshte online vetem kur e kini PC tuaj te ndezur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
juaj si FTP Server
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: