ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
celular murlan gashi anglisht nokia kosoves double beqiri nika meda genta loja gjata ismajli numri elvana krasniqi druri komandat PORNO shkronja BAJRAM dashuri dashurie 2012 numrin
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 iPhone i ri 3G

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhebraili
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 403
Join date : 11/06/2008
Age : 28
Location : PejaCity

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: iPhone i ri 3G   Wed Jun 11, 2008 9:35 pmApple ka paraqitur iPhone-in e ri tė pėrmirėsuar sipas standardeve 3G, me lidhje mė tė shpejtė nė internet dhe navigim satelitor, dhe atė me ēmim mė tė lirė, prej 200 dollarėsh. Qėllimi i kompanisė ėshtė qė deri nė fund tė vitit tė shes 10 milionė pajisje tė tilla.

Analistėt kanė vlerėsuar se Apple ka zvogėluar ēmimin e pajisjes sė tyre multimediale dhe e ka pėrmirėsuar sipas tė ashtuquajturave standarde 3G, gjeneratės sė tretė tė telefonave celularė, pėr ta pėrmbushur qėllimin e kompanisė pėr tė shitur 10 milionė iPhone deri nė fund tė vitit 2008.

Modeli iPhone prej 8 gigabajt do tė shitet pėr 199 dollarė nga 11 korriku i kėtij viti, ka lajmėruar Apple. Modeli prej 16 gigabajt do tė kushtojė 299 dollarė.

Shitja e iPhone do tė fillojė njėkohėsisht nė 22 shtete tė botės.

Apple ka nėnshkruar marrėveshje me operatorėt e telefonisė mobile nė gjithsej 70 shtete, tė cilėt do tė mbėshtesin iPhone-in e ri.

AT&T, operator ekskluziv pėr celularin multimedial tė Apple nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pohon se parapagimi i tij mujor pėr iPhone do tė fillojė me 39.99 dollarė, plus 30 dollarė pėr bartje tė pakufizuar tė dhėnave. Kjo ėshtė 10 dollarė mė shtrenjtė nga parapagimi mė i lirė pėr gjeneratėn e parė tė iPhone.

Futjen e Applet nė tregun e telefonave celularė e kanė pėrcjellė ankesat pėr shkarkim tė ngadalshėm tė dhėnave nga interneti apo dėrgimi i fotografive me anė tė e-mailit tek gjenerata e parė e iPhone, prandaj Apple paralajmėron se iPhone i ri 3G do tė jetė dyfish mė i shpejt.

Njeriu i parė i kompanisė Steve Jobs e ka paraqitur kėtė iPhone tė ri nė konferencėn e Applet ‘Worldwide Developers’ nė San Francisco.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosova.li
 
iPhone i ri 3G
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: