ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Compact Flash kartela me kapacitet prej 100 GB

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Compact Flash kartela me kapacitet prej 100 GB   Thu Sep 25, 2008 1:07 am

Compact Flash kartela me kapacitet prej 100 GB


Rezolucionet maksimale tė fotoaparateve digjitale po rriten ēdo ditė e si rrjedhojė edhe nevoja pėr mediumet mė tė shpejta dhe mė tė mira pėr ruajtje tė materialeve, mirėpo 100 GB hapėsirė nė njė kartelė mund tė tingėllojė edhe pak si tepėr.

Pretec ėshtė bėrė rekorder nė lidhje me kėtė, i ka lėnė anash kartelat e veta me kapacitet prej 64 Gb dhe ka prodhuar rekorderin prej 100 GB me shpejtėsi prej 233x. Edhe pse ėshtė me kapacitetin mė tė madh, kjo kartelė megjithatė nuk ėshtė edhe mė e shpejta.

Kompania Pretec nė ofertė ka edhe kartelat prej 32 e 59 GB shpejtėsitė e tė cilave janė 333x qė do tė thotė regjistrim prej 50 MB/s. Kartelat ultra tė shpejta 32 e 64 GB tanimė janė nė treg me ēmime prej 630 e 400 dollarėsh.Hallall iu qoftė kapaciteteve, por ėshtė edhe kėshilla e artė e profesionistit i cili thotė se ėshtė mė praktike dhe mė e sigurt tė kesh disa kartela prej 32/64 GB sesa njė prej 100 GB.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Compact Flash kartela me kapacitet prej 100 GB
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: