ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ēudi komunikimi e prodhuar nga Asus dhe Skype

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ēudi komunikimi e prodhuar nga Asus dhe Skype   Fri Sep 19, 2008 7:14 pmKomunikimi me video thirrje tani e tutje mė nuk kėrkon qė domosdoshmėrisht tė ketė kompjuter dhe pėr kėtė gjė meritore janė Asus e Skype tė cilat kanė krijuar pajisjen AiGuru SV1.
Pos ekranit shtatė inēėsh, kamerės sė integruar, zmadhuesit dhe mikrofonit, lidhjes Wi-Fi kjo pajisje mundėson video thirrje pa pagesė tė drejtuara kah shfrytėzuesit tjerė tė Skype nė mbarė botėn, natyrisht, nėse gjendeni nė vend ku jeni tė mbuluar me rrjetė pa tela (wireless) tė internetit.


Ky hap i bashkėpunimit nė mes tė Skype e Asus, sipas njeriut tė parė tė Skype, Jonathan Cristensen, do tė zhvillohet edhe mė shpejt edhe pse aktualisht 25 pėr qind e thirrjeve Skype-to-Skype pėrfshijnė atė video. Edhe pse pajisja ėshtė autonome si formė e komunikimit, nuk ėshtė edhe aq e lehtė dhe e vogėl siē duket nė shikim tė parė.

Nė fakt, AiGuru peshon 1.6 kilogram dhe ėshtė e lartė 25 centimetra, derisa minusin mė tė madh nė tė e paraqet bateria e cila pas dy orėve tė mbushjes mundėson vetėm 20 minuta bisedė apo 30-minuta nė formėn stand-by.

Data e saktė e shitjes dhe ēmimi i saj ende nuk janė bėrė tė njohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Ēudi komunikimi e prodhuar nga Asus dhe Skype
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: