ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Beyonce e Brad Pitt janė mė tė rrezikshmit nė internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Beyonce e Brad Pitt janė mė tė rrezikshmit nė internet   Fri Sep 19, 2008 7:13 pmNuk ėshtė puna qė Beyonce e Brad Pitt janė tė rrezikshėm vetvetiu, por ėshtė i rrezikshėm kėrkimi i informatave nė internetit pėr ta. Sė paku kėshtu pohojnė nė taborin e kompanisė pėr siguri kompjuterike - McAffee.
Sipas pohimeve tė McAffee, aktori i pėrmendur dhe kėngėtarja janė nė mesin e tė famshmėve mė tė rrezikshėm mbi tė cilėt pėrdoruesit kėrkojnė informata nė internet. Arsyeja pėr kėtė qėndron nė faktin se cyber-kriminelėt mė sė shpeshti shėrbehen pikėrisht me emrat e tyre qė vizitorėt e pafajshėm tė internetit t’i tėrheqin nė hapėsirat e tyre tė infektuara tė uebit.

Duke shfletuar internetin nė kėrkim nė fotografive, artikujve apo informatave tė ngjashme qė kanė tė bėjnė me aktorin Brad Pitt keni madje 18 pėr qind gjasa qė do tė merrni virus, trojan apo ndonjė sulm tjetėr tė ngjashėm. Brad Pitt ėshtė kategorizuar si mė i rrezikshmi sipas kėtij parametri, derisa nė lidhje me femrat mė sė shpeshti do tė merrni viruse nėse kėrkoni materiale qė kanė tė bėjnė me kėngėtaren seksipile Beyonce.

“Cyber-kriminelėt pėrdorin metoda tė ndryshme pėr tė shpėrndarė sulmet e tyre, mirėpo njėra prej mė tė thjeshtave ėshtė dhe mė e efektshmja, e ajo bazohet nė interesimin e njerėzve pėr tė famshmit dhe ngjarjet aktuale”, ka deklaruar Jeff Green, nėnkryetar i laboratorit tė McAffee-sė - Product Development & Avert Labs.

www.mcafee.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Beyonce e Brad Pitt janė mė tė rrezikshmit nė internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: