ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numrin elvana nika BAJRAM celular double dashurie PORNO gashi numri ismajli beqiri gjata loja shkronja genta anglisht 2012 krasniqi nokia meda dashuri druri kosoves komandat murlan
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė   Wed Sep 17, 2008 1:39 amNga kompania Hewlett Packard na vjen njė seri e re, mė e fuqishme e kompjuterėve tek tė cilėt i tėrė hardueri ėshtė i vendosur nė ekranin e ndjeshėm nė prekje. TouchSmart IQ800 duket fantastik dhe ofron mundėsi tė mjaftueshme edhe pėr pėrdoruesit tė cilėt kanė kėrkesa tė mėdha.
Tė fillojmė nga ekrani, tek i cili nė njė diagonale prej 25.5 inēėsh inxhinierėt e HP-sė kanė futur rezolucionin prej 1920 x 1200 piksela. Ekrani ėshtė i ndjeshėm nė prekje, derisa kompjuteri vjen me disa aplikacione tė zhvilluar posaēėrisht pėr tė, prej tė cilave kemi pakėz frikė, sepse tentimet e tilla nė platformėn e Windows shumė shpesh nuk pėrfundojnė si tė famshme.

Sa u pėrket specifikave tjera, janė paraqitur dy modele: TouchSmart IQ804 dhe IQ816.

Tė dyja modelet kanė pranues tė integruar televiziv, kamerė uebi dhe mbėshtetje pėr Bluetooth. IQ816 ka edhe lexues Blu-ray, DVD rekorder, kartelė grafike GeForce 9600M GS dhe procesor tė Intelit Core 2 Duo T8100 i cili punon me takt prej 2.10 GHz. Modeli mė i dobėt ka procesor diē mė modest, pėrkundėr taktit mė tė lartė tė punės: Core 2 Duo T5850 me 2.16 GHz dhe kartelė grafike 9300M GS.

Modeli mė i dobėt do tė vjen nė treg shumė shpejt me ēmim prej 1.899 dollarėsh amerikanė (rreth 1.330 euro, derisa ai mė i fuqishėm do tė del nė shitje gjatė muajit tetor me ēmim prej 2.099 dollarėsh, respektivisht, 1.472 euro.

www.hp.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: