ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
kosoves loja nokia murlan dashurie BAJRAM genta nika krasniqi 2012 elvana ismajli druri PORNO shkronja meda double komandat numrin anglisht beqiri gjata celular gashi numri dashuri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė   Tue Sep 16, 2008 12:41 amSipas hulumtimit tė fundit, tinejxherėt nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i konsiderojnė celularėt me rėndėsi tė njėjtė si veshja tė cilėn e bartin dhe nuk mund tė imagjinojnė jetėn pa celularėt e tyre.
Hulumtimin me rreth 2.000 tinejxherė amerikanė e kanė kryer CTIA (Shoqata ndėrkombėtare pėr telekomunikim pa tela) dhe Harris Interactive. Ėshtė dėshmuar se katėr nga pesė pjesėtarė tė kėtij grupi demografik posedojnė celularė, e pothuajse gjysma e tyre vlerėsojnė se celulari ėshtė pjesa kyēe e jetės sė tyre shoqėrore.

Nuk ėshtė njėjtė e as celulari qė e posedojnė. Njėzet e tetė pėr qind e tė gjithė tė anketuarve kanė deklaruar se posedimi i modelit tė ri pėr ta ėshtė absolutisht qenėsore.

Lajm i mirė pėr kompaninė Apple ėshtė se shumica e tė rinjve besojnė se iPhone ėshtė telefoni mė i mirė nė treg. Mirėpo lajm i keq ėshtė se 42 pėr qind e tyre pohojnė se nuk mund tė shkruajnė porosi SMS pa shikuar, e kjo nė iPhone nuk ėshtė edhe aq e lehtė pėr tu bėrė. Gjithashtu, shumica e tinejxherėve nuk posedon iPhone sepse vet pajisja, si dhe parapagimi i cili vjen me tė, thjesht ėshtė e shtrenjtė.

www.ctia.org
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: