ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni   Sat Sep 13, 2008 1:49 amKoncepti i kompanisė Panasonic pėr televizorin e sė ardhmes, ėshtė bukur ambicioz, dhe tėrėsisht ndėrron rolin e televizionit nė shtėpinė tuaj.

Ai quhet Life Wall, diagonalen e ekranit e ka 150 inē, ėshtė jashtėzakonisht i hollė, derisa Panasonic planifikon ta lėshojė nė shitje qysh nė vitin e ardhshėm. Bėhet fjalė pėr televizorin i cili mbulon tėrė murin e dhomės dhe shfaq gjėra tė ndryshme nė pjesė tė ndryshme tė ekranit, varėsisht nga nevojat e banorėve.

Pėr shembull, pjesa mė e madhe e sipėrfaqes sė tij mund tė funksionojė si foto-tapetė, derisa nė pjesėn e poshtme mund tė shihni programin televiziv.

Qė kjo tė funksionojė tamam si duhet, pėrkujdeset teknologjia e njohjes sė fytyrave dhe lėvizjeve. Kur tė paraqiteni para ekranit, ai do tė njoh se pėr kė bėhet fjalė dhe ku gjendeni saktėsisht, si dhe do tė lėshojė programet tuaja tė adhuruara nė pjesėn e ekranit e cila gjendet pikėrisht para jush.

Nuk duhet as tė flasim se si do tė duken video-lojėrat nė kėtė ēudi prej ekrani, derisa janė tė mundshme edhe shumė gjėra tjera, mirėpo nuk jemi tė sigurt se ngulitja e syve nė kėtė ekran gjigant pėr njė kohė tė gjatė ėshtė edhe aq ide e mirė.

Si do qė tė jetė, nėse Panasonic nė tė vėrtetė shndėrron kėtė koncept nė realitet, fjalia e shprehur shpesh 'ruaju prej atij dreq televizori” do tė ketė krejt kuptim tjetėr.

www.panasonic.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: