ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
kosoves dashuri shkronja ismajli celular murlan meda krasniqi numrin druri double elvana komandat gjata nika loja nokia anglisht BAJRAM genta numri dashurie beqiri gashi 2012 PORNO
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 iTunes 8.0 shkatėrron masivisht kompjuterėt me Windows

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: iTunes 8.0 shkatėrron masivisht kompjuterėt me Windows   Fri Sep 12, 2008 3:09 amKa kaluar vetėm njė ditė pas daljes sė playerit tė ri iTunes8 nga kompania Apple, dhe ka qenė kohė e mjaftueshme pėr njė numėr tė madh tė ankesave dhe problemeve nė kompjuterėt Windows, natyrisht, tė vėnė nė funksion me Vista.
Frika mė e madhe e ēdo pėrdoruesi ėshtė i njohuri “"Blue Screen of Death" i cili nė rast tė instalimit tė iTunes 8 ėshtė njė mysafir i shpeshtė. Mė detajisht, pas instalimit tė softuerit tė iTunes 8 nė kompjuter me Windows Vista krejt duket nė rregull, deri tek lidhja e parė me iPod apo iPhone, kur edhe paraqitet ekrani i kaltėr me porosinė tė cilėn nuk dėshirojmė ta shohim.

Problemi mund tė zgjidhet me nėse bėni downgrade nė versionin 7.7 dhe fshirjen e aplikacioneve tė mbetura nga versioni 8. Nė disa raste problemi i ekranit tė kaltėr nuk paraqitet nėse para instalimit tė iTunes 8 tė ēinstalohet tėrėsisht iTunes i mėhershėm, dhe kjo deri mė tani ėshtė vėrtetuar nė version 64-bitėsh tė Vistas, mirėpo ende nuk ėshtė e njohur se si ndikon kjo tek numri mė i madh i pėrdoruesve.


Edhe nė rast tė pėrditėsimit (update) nė iTunes 8 pranoni kushtet e pėrdorimit pėr atė iTunes e QuickTime (madhėsia 80 MB), pos kėsaj instalohet edhe njė numėr i driver-ave tė cilėt nuk janė tė dukshėm gjatė instalimit. Sa pėr ilustrim, iu instalohet edhe MobileMe (niset kur kompjuteri bėn startup me emrin AppleSyncNotofier) si dhe pėrditėsimi pėr USB kontrollorin u cili, me gjasė tė madhe, pėrdoret gjatė lidhje sė iPodit.

Detajet e zgjidhjes sė problemit ende nuk dihet derisa vet Apple nuk tė deklarohet zyrtarisht, e deri atėherė ju kėshillojmė t’i mbani hapur veshėt dhe sytė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
iTunes 8.0 shkatėrron masivisht kompjuterėt me Windows
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: