ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve   Wed Sep 10, 2008 9:35 pmTre milionė njerėz nė vit janė viktima tė mashtrimeve nėpėrmes e-mailit, letrave dhe telefonit derisa mashtruesit nga kjo fitojnė 3.5 miliardė funte (rreth 4.5 miliardė euro) – ka treguar raporti mė i ri i Zyrės pėr tregti tė ndershme nė Britani tė Madhe.
Disa nga mashtrimet bazohen nė fitimet e rrejshme tė lotarive, por qė tė merren paratė nevojitet tė paguhen edhe shpenzimet administrative. Tė tjerat pėrfshijnė punėn nga shtėpia pa kualifikime dhe pagesėn e anėtarėsimit pėr organizatat joekzistuese.

“Njė numėr i madh i e-mailave, tė cilėt i ka zbuluar fushata jonė Scamnesty, qėllimi i sė cilės ka qenė tė inkurajojmė njerėzit tė lajmėrohen nė rast se janė mashtruar, tregojnė se me tė vėrtetė ekzistojnė mashtrime pėr secilin'', ka sqaruar Mike Haley, drejtor i njėsisė pėr mbrojtjen e konsumatorėve nė Zyrėn pėr tregti tė ndershme nė Britani tė Madhe.

Nga kjo zyre kėshillojnė konsumatorėt qė tė mendojnė mirė dhe me kujdes para se t’u dėrgojė para njerėzve apo kompanive tė cilat nuk i njohin, dhe porosisin: ''Nėse diēka ju tingėllon si tepėr e mirė pėr tė qenė e vėrtetė atėherė sigurisht edhe nuk ėshtė e vėrtetė''.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: