ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Apple paraqet iPod Nano tė ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Apple paraqet iPod Nano tė ri   Wed Sep 10, 2008 9:26 pmNgjarjet nga Apple, kur paraqiten produktet e reja, gjithmonė janė diēka e veēantė, e kjo pikėrisht pėr pluhurin e madh i cili qohet rreth tyre. Kėsaj radhe, Steve Jobs nuk ka paraqitur asgjė revolucionare, mirėpo ka pasur edhe disa gjėra interesante, nė mesin e tė cilave - pėr ne ėshtė iPod Nano i ri.
Apple nė ngjarjen e emėruar 'Let's Rock' ka paraqitur tė gjitha ato qė janė pritur, por jo edhe mė shumė se kjo. Pėr fillim, nė tė janė iTunes 8, tė cilat sjellin disa risi tė mira – para sė gjithash mėnyra e re, inteligjente e organizimit tė koleksionit tuaj muzikor, e emėruar Genius, si dhe mundėsia e shkarkimit tė video pėrmbajtjeve nė rezolucion high definition (HD).

Janė paraqitur edhe njė sėrė aplikacionesh dhe firmuare (2.1) i ri pėr iPhone, mirėpo pjesa mė interesante e prezantimit megjithatė ka qenė iPod Nano i ri. Kjo pajisje ka pėrjetuar disa ndryshime shumė interesante, mirėpo prapėseprapė ėshtė ai iPod-i i vjetėr e i mirė, qė do tė thotė se, nuk janė nisur gjėrat nė drejtimin nė tė cilin ėshtė duke shkuar iPhone.

Risitė janė jashtėzakonisht tė vogla, shtėpizė e lakuar nga alumini (edhe xhami ėshtė i lakuar) si dhe mundėsia e blerjes nė njė varg ngjyrash tė ndryshme. Nė tė gjendet edhe sensori i lėvizjeve, qė do tė thotė se iPod Nanon e ri, pėr shembull, mund ta tundni pėr tė kaluar nė kėngėn e radhės. Nė tė gjendet edhe mbėshtetja pėr video, derisa bateria Nanon do ta mbajė rreth 24 orė tė dėgjimit tė muzikės dhe katėr orė tė shikimit tė video materialeve.

Steve Jobs ka zbuluar edhe versionin e ri tė iPod Touch, diē mė tė hollė, me mbėshtetje mė tė mirė pėr grafikėn 3D dhe sensorin e lėvizjeve, si dhe me njė varg imtėsirash tjera.

Megjithatė, mbi tė gjitha, nuk ėshtė paraqitur asgjė qė nuk ėshtė pritur. Kompanisė Apple me tė vėrtetė po i ecėn mbarė shitja e pajisjeve mobile multimediale dhe kėtė do ta vazhdojė pėr aq gjatė sa t’i ecėn kėshtu.

www.apple.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Apple paraqet iPod Nano tė ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: