ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer   Wed Sep 10, 2008 9:23 pmQėkur ėshtė paraqitur para njė jave, shfletuesi i ri i internetit nga Google, Chrome, me sukses po grabit pjesėn e vet tė tregut, e si raportojnė analistėt, mė sė shumti nė llogari tė Internet Explorer nga Microsoft.
Sipas tė dhėnave tė kompanisė Net Applications, Chrome vetėm gjatė 24 orėve ka arritur tė grabis njė pėr qind tė tregut tė shfletuesve tė uebit qė ėshtė njė e dhėnė bukur interesante. Megjithatė, gjatė javės pjesėmarrja e tij ėshtė ndalur nė shifrėn prej 0.7 pėr qind.

Humbėsi mė i madh gjatė javės sė kaluar Microsofti, dhe shfletuesi i tij Internet Explorer, i cili ka humbur 1.4 pėr qind tė pjesėmarrjes dhe aktualisht sipas tė dhėnave tė Net Aplications mban 71 pėr qind tė tregjeve.


Sa i pėrket lojtarėve tjerė, pjesėmarrja e Firefoxit ėshtė rritur pėr 0.3 pėr qind dhe aktualisht pėrbėn 19.8 %, ajo e Safarit nga Apple pėrbėn 6.7 %, derisa Opera 0.75 %.

Qė tė tre shfletuesit kanė shėnuar rritje tė pjesėmarrjes nė treg, mirėpo sipas tė dhėnave tė Net Aplications, nė kurriz tė Internet Explorerit mė sė shumti ka pėrfituar Chrome.

www.netapplications.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: