ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive   Wed Sep 10, 2008 9:19 pmKur janė paraqitur pėr herė tė parė laptopėt me diagonale tė ekranit prej 17 inēėsh, na ėshtė dukur se ky ishte kufiri mė i lartė i madhėsisė sė tyre. Mirėpo kohėve tė fundit janė ēdo ditė e mė tė zakonshėm laptopėt edhe mė tė mėdhenj, e njė prej atyre interesant qė ėshtė paraqitur rishtazi ėshtė edhe Sony i ri Vaio type A.
Sony Vaio type A ėshtė laptop me ekran tė diagonales 18.4 inēėsh, i dedikuar pėr entuziastėt dhe profesionistėt tė cilėt merren me pėrpunimin e fotografive dhe videove.

Bėhet fjalė pėr njė makinė tė fortė: pos ekranit me rezolucion HD dhe (1920x1080) me ndriēim tė pasmė LED, nėn mbulesėn e tij gjendet procesori Core 2 Duo T9400 i cili punon me takt prej 2.53GHz, Blu-ray, kartela grafike GeForce 9600M GT, katėr GB tė memories punuese dhe dy disqe tė forta prej 250 gigabajtėsh.

Nga hyrjet dhe daljet e tij vlen tė theksohet qasja eSATA, dalja HDMI, tre USB dhe qasja Firewire, tė cilėn entuziastėt e video materialeve do ta dinė ta ēmojnė. Nė tė gjendet edhe lexuesi i shpejt i kartelave CF dhe WiFi, derisa me laptopin vjen njė paketė e aplikacione tė Adobe pėr pėrpunimin e fotografive dhe videove.

Ajo ēfarė nė ka fascinuar nė veēanti ėshtė tasti jashtėzakonisht i madh “enter” tė cilin thjesht nuk mund ta huqim. Duke marrė parasysh se shumica e laptopėve sot vijnė me ‘enter’ tė zvogėluar, ky veprim i Sonyt do tu pėlqejė shumė shfrytėzuesve.

Tė gjithė kėto kanė arritur tė pėrmblidhen nė 3.9 kilogramė, mirėpo duhet ta dini se bateria nuk do tė arrijė ta mbajė mė gjatė se dy orė, nėse nuk blini ndonjė shtesė. Ēmimi? Nė Japoni, ‘pak pare’; gjithsej 3.000 dollarė amerikane. Tek ne? Kush e di sa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: