ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
genta numri double nika anglisht shkronja PORNO gjata beqiri ismajli kosoves murlan 2012 gashi numrin BAJRAM nokia komandat dashuri krasniqi celular elvana dashurie druri loja meda
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Samsung blen kompaninė SanDisk

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Samsung blen kompaninė SanDisk   Mon Sep 08, 2008 9:25 pmSamsung, kompania teknologjike e Koresė Jugore, ka deklaruar se ka ndėrmend tė blejė prodhuesin amerikan tė memorieve flash - SanDisk.
Ēmimi i SanDisk, kompanisė sė specializuar pėr prodhimin e memorieve flash pėr kompjuterė dhe pajisjeve tjera elektronike do tė sillet rreth tre miliardė dollarė, ka deklaruar James Chung, zėdhėnės i kompanisė Samsung dhe ka shtuar se kjo blerje, nėse realizohet, do tė jetė mė e madhja nė historinė e Samsungut.

Me blerjen e SanDiskut, Samsung do tė forcojė konkurrencėn dhe pozitėn e saj nė treg nė krahasim me konkurrentin kryesor nė prodhimin e ēipave, Toshiba. Aktualisht pjesėmarrja e Samsungut nė prodhimin e ēipave NAND ėshtė rreth 42 pėr qind nė tregun global derisa pjesėmarrja e Toshibas ėshtė vetėm 27.5 pėr qind.

Investimi nė blerjen e ScanDisk rreth tre miliardė dollarė do t’i kthehet Samsungut brenda njė periude tė shkurtėr kohore duke marrė parasysh sė Samsung ēdo vit i ka paguar SanDiskut rreth 400 deri nė 500 milionė dollarė pėr shfrytėzimin e teknologjive tė saj tė patentuara. Profiti i Samsungut ėshtė rritur gjatė tremujorit tė dytė pėr 51 pėr qind, nė 2.12 miliardė dollarė, derisa shitja e pėrgjithshme ėshtė rritur pėr 24 pėr qind, respektivisht, 18 miliardė dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Samsung blen kompaninė SanDisk
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: