ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu   Sat Sep 06, 2008 1:16 pmNa duket pak e pabesueshme qė kohė pas kohė ndonjė prodhues pėrkundėr faktit qė investon miliarda nė prodhimin e pajisjeve tė tyre ka probleme me to. I fundit me radhė ėshtė gjiganti i industrisė elektronike Sony.
Nėse rastėsisht jeni pronar i ndonjėrit prej laptopėve tė Sonyt tė serisė Vaio TZ, tė prodhuar nė mes muajit maj 2007 dhe korrik 2008, dijeni se jeni njė ndėr “fatlumėt” tė cilėve Sony do t’ua zėvendėsojė laptopin pėr njė tjetėr tė ri.

Nė fakt, pas 209 padive tė pronarėve tė modeleve tė laptopit tė pėrmendur se nxehen aq shumė sa qė kanė shkaktuar djegie te njė numėr i caktuar, Sony ka vendosur tė tėrheq nga tregu 440.000 laptopė.

Siē lajmėrojnė nė taborin zyrtar tė prodhuesit, lidhjet kabllore nė mėnyrė jokualitative nė mes shtėpizės dhe ekranit tė pajisjes mund tė sjellin deri tek nxehja e tyre, e lėshime tė ngjashme janė vėrejtur edhe brenda lidhjeve nė vet ekranin e laptopit.

Problemet e reja tė kompanisė Sony vijnė afėrsisht dy vjet pasi qė kompania ėshtė dashur qė nė mėnyrė masive tė tėrheqė bateritė e integruara nė bateritė e laptopėve, tė cilat kanė sjellė deri tek djegia e pajisjeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: