ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė   Wed Aug 27, 2008 4:23 pmKur virusi e infekton kompjuterin e dikujt, nuk ėshtė edhe ndonjė lajm. Mirėpo kur kjo ndodhė nė Stacionin Ndėrkombėtar Hapėsinor i cili sillet rreth botės, atėherė kjo ėshtė dukshėm mė e pakėndshme.

Krimbi i cili ka hyrė nė laptopėt e astronautėve tė shkretė quhet W32.Gammima.AG dhe pėr qėllim ka tė vjedh fjalėkalimin e kompjuterit tė infektuar. Siē pohojnė nė NASA, janė infektuar disa laptopė, mirėpo asnjėri prej tyre nuk pėrdoret pėr operacione kritike nė hapėsirė, por bėhet fjalė pėr pajisjet nė tė cilat kryesisht lexohen e-mailat.

Megjithatė, vet mendimi se astronautėt nė hapėsirė do tė mund tė kishin probleme pėr shkak tė viruseve tė kompjuterit ėshtė shumė i pakėndshėm dhe bie nėn domenin e fantastikės shkencore nga tė nėntėdhjetat e hershme, pėr tė cilėn kemi menduar qė kurrė nuk do tė bėhet e vėrtetė.

NASA, dorėn nė zemėr, po bėhet e menēur, duke mos pranuar nė asnjė mėnyrė se laptopėt tė cilėt pėrdoren pėr gjėra tė rėndėsishme nuk mund tė infektohen me virus. E pyetur nėse ata laptopė si dhe laptopėt e infektuar nė tė njėjtin rrjet, zėdhėnėsja e NASA-s Kelly Humphries ėshtė pėrgjigjur me menēuri: Edhe po ta dija, nuk do tė mund tė ju tregoja pėr shkak tė shkaqeve tė sigurisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: