ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam   Tue Aug 26, 2008 2:40 amPothuajse i pabesueshėm duket fakti se pėrkundėr tė gjitha pėrpjekjeve tė kompanive pėr siguri kompjuterike, spamit duket se kurrė nuk do t’i vjen fundi. Askush nuk e do prandaj do tė ishte e logjikshme qė spamerėt tė heqin dorė nga puna e tyre e pistė, mirėpo sipas disa analizave, pėr shkak tė marrėzisė sė njeriut kjo nuk do tė ndodhė.

Kompania Marshal, e cila merret me hulumtime nė fushėn e sigurisė kompjuterike, raporton se madje 29.1 pėr qind e shfrytėzuesve tė internetit ka blerė nė njė periudhė kohore ndonjė produkt i cili ėshtė reklamuar nė mėnyrė tė tillė, edhe pse e kanė ditur qartė se bėhet fjalė pėr spamin mė tė rėndomtė. Kėto rezultate kanė dalė pas anketės sė kryer nė tė cilėn kanė marrė pjesė 622 shfrytėzues tė internetit.

Pothuajse 30 pėr qind e tė anketuarve kanė deklaruar se kanė blerė ndonjė nga produktet tė cilat u kanė ofruar nėpėrmes spamit, dhe atė mė shpeshti tableta pėr pėrmirėsimin e jetės seksuale, produkte nga industria e kėnaqėsisė pėr tė rriturit, softuer dhe produkte luksoze siē janė orėt e dorės, stoli dhe gjėra tė ngjashme.

Ajo qė brengos ėshtė fakti se shumica e spamit pėr shkak tė veprimeve tė ofruesve tė shėrbimeve tė internetit nuk kalojnė pėrndryshe kjo pėrqindje do tė ishte sigurt mė e madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: