ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nika gjata dashuri gashi ismajli PORNO anglisht nokia numrin meda dashurie double beqiri shkronja krasniqi elvana 2012 loja murlan genta druri komandat numri celular BAJRAM kosoves
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale   Tue Aug 19, 2008 8:45 pmKompania elektronike japoneze Canon, prodhuesi mė i madh i fotoaparateve digjitale nė botė, ka njoftuar sot se pėr 12 vjet ka shitur mbi 100 milionė pajisje tė tilla nė mbarė botėn.

Kjo shitje e madhe para sė gjithash ėshtė pasojė e popullaritetit tė jashtėzakonshėm tė serisė IXY, por edhe modeleve tė tjera, si nė tregun vendas ashtu dhe tė huaj, e posaēėrisht nė tregjet me zhvillim tė pėrnjėhershėm, siē ai ėshtė rus dhe kinez, ka njoftuar agjencia Kyodo.

Canon ka hedhur nė treg aparatin e parė kompakt digjital Powershot nė muajin korrik tė vitit 1996, derisa rritjen mė gjigante e ka shėnuar nė vitin 2000, kur ka filluar tė shitet modeli i parė i serisė sė fototoparateve IXY, me shtėpizė kompakte dhe dizajn modern.

Falė shitjes sė shkėlqyeshme tė aparateve kompakte digjitale, por edhe aparateve reflekse digjitale me njė thjerrėz, kompania Canon – e cila prodhon edhe fotokopje e printerė, ka shėnuar neto profit rekord nė vitin fiskal 2007, pėr tė tetin vit radhazi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: