ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
genta 2012 numri BAJRAM meda komandat elvana beqiri loja gashi double nika druri dashurie gjata ismajli murlan krasniqi dashuri anglisht celular PORNO kosoves shkronja nokia numrin
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar   Mon Aug 18, 2008 1:07 pmPasi qė ka humbur betejėn pėr formatin e ardhshėm tė high-definition (HD) i cili do tė trashėgojė DVD-nė, Toshiba ėshtė fokusuar nė ēėshtjen e madhe tė radhės: DVD.

Kompania japoneze tė hėnėn ka lansuar DVD player tė ri pėr tė cilin pohon se do tė shfaq shumė mirė se paraardhėsit e tij filmat DVD nė televizorėt HD.

DVD playeri i ri nga Toshiba, XD-E500, do tė kushtojė rreth 150 dollarė amerikanė, qė ėshtė dyfish mė shumė se playerėt e vjetėr, i cili po ashtu pėrmirėson fotografinė e DVD-sė, por prapėseprapė ėshtė pėrgjysmė mė lirė se ēmimi i Blu-ray playerit.

Blu-ray disku, tė cilin e ka punuar Sony, ka fituar nė fillim tė kėtij viti ndaj Toshiba HD DVD-sė duke vendosur format tė ri dominues HD, pas sė cilės Toshiba ka ndaluar prodhimin e HD DVD playerėve.

Gjatė prezantimit tė tij javėn e kaluar, Toshiba ka vendosur tė njėjtin DVD disk nė njė XDE player tė ri dhe i ka lidhur ato me LCD HD televizorė. Playeri i ri ka prodhuar njė fotografi tė butė dhe mė tė qartė.

Nga Toshiba theksojnė se ky produkt nuk do tė jetė konkurrent pėr Blu-ray.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: