ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 IBM ēliron botėn nga Microsofti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: IBM ēliron botėn nga Microsofti   Thu Aug 14, 2008 4:33 pmIBM qe njė dekadė ėshtė duke pėrqafuar pėrdorimin e sistemit operativ Linux, dhe vazhdimisht kėrkon mėnyra tė reja pėr tė mbajtur Microsoftin sa mė larg nga produktet e veta. Duket se nė misionin e vet po pėrparon mjaft mirė.

IBM sapo ka nėnshkruar marrėveshje Red Hat, Novell dhe Ubuntu. Qėllimi i bashkėpunimit ėshtė krijimi i kompjuterėve tė cilėt nuk pėrdorin softuer tė Microsoftit.

"Ideja e kompjuterit personal tė lirė nga Microsofti ėshtė nė ajėr pėr njė kohė tė gjatė", ka thėnė drejtoresha pėr Linux nė IBM, Inna Kuznetsova. "Pikėrisht tani po krijojmė partneritet me shpėrndarėsit e Linuxit dhe shitėsit e harduerėve qė kjo gjė tė ndodhė".

Kuznetsova ka refuzuar tė komentojė aspektin financiar tė marrėveshjes, mirėpo shumė me qejf ka sqaruar se ēfarė roli do tė ketė IBM nė procesin demicrosoftizimit. "Roli ynė do tė jetė ta promovojmė atė dhe sigurimi i softuerit tė duhur pėr kompanitė", ka thėnė ajo. "Mendoj se ekziston njė nevojė e madhe pėr mjedise alternative kompjuterike".

IBM mendon se kompanitė e vogla janė posaēėrisht cak i mirė pėr projektin e tyre. Duke pėrdorė zgjidhje pa pagesė, do t’u zvogėlohen shpenzimet e afarizmit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
IBM ēliron botėn nga Microsofti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: