ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptop i vogėl pėr tė vegjlit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptop i vogėl pėr tė vegjlit   Thu Aug 14, 2008 4:31 pmDuket se ėndrra e njė laptopi pėr secilin fėmijė dalėngadalė po realizohet. Fizzbook ėshtė laptop i ri i dedikuar pėr fėmijė i cili fillon shitjen e tij gjatė muajit tė ardhshėm.

Fizzbook ėshtė i dizajnuar pėr fėmijėt nė mes moshave 6 deri nė 14 vjeēar, dhe ėshtė i pajisur me njė softuer i cili lidhet drejtpėrdrejt me bazėn shtetėrore tė materialeve mėsimore nė Britani tė Madhe, qė do t’u lehtėsojė atyre mėsimin.

Pajisja pėrmban ekran 7 inēėsh, 512 megabajt memorie dhe 2 gigabajt tė hapėsirės pėr ruajtjen e tė dhėnave. Bateria i zgjat rreth katėr orė e gjysmė dhe ėshtė rezistent ndaj goditjeve e ujit.

Fizzbook ka dy porte USB, lexues tė integruar tė kartelave dhe altoparlantė, si dhe mbrojtje nga pėrmbajtjet e padėshiruara. Nė brendėsi fshihet procesori Intel Atom, derisa sistemi i parainstaluar Windows do t’u lehtėsojė fėmijėve gjetjen nė kompjuter.

Megjithatė, pėr ēmimin prej rreth 420 euro, duhet tė mendoheni paksa nėse ka ndonjė gjė tjetėr qė mund tė kalojmė edhe mė pėrshtatshėm. Pėr pak para mė shumė mund tė merrni njė laptop Asus EEE me mė shumė memorie dhe ekran mė tė madh, e siē po qėndrojnė gjėrat nė fushėn e ultralaptopėve, ēmimet sė shpejti do tė fillojnė edhe tė bien.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Laptop i vogėl pėr tė vegjlit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: