ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Robotėt nė policinė britanike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Robotėt nė policinė britanike   Wed Aug 13, 2008 3:27 amDeri nė vitin 2040 nė rrugėt e Britanisė sė Madhe do tė mund tė patrullonin policėt robotė (robokop), ėshtė deklaruar tė dielėn nė mbrėmje.

Robotėt nė stilin e Terminatorit, tė pajisur me armė qė nuk janė vdekjeprurėse do tė jenė tė pajisur me sensorė qė zbulojnė pistoletat dhe thikat dhe tė cilėt do tė mund “t’iu merrnin erė” bombave.

Profesori Noel Sharkey, ekspert nga inteligjenca artificiale nga Universiteti i Sheffield parasheh qė robotėt nga patrullat rrugore do tė mund tė pėrdoreshin edhe pėr shitjen e biletave tė ndonjė ngjarjeje apo edhe pėr pagesa tė dėnimeve.

Ai ka deklaruar se kėta robotė do tė mund tė memorizojnė tė dhėna pėr miliona njerėz dhe si tė tillė do tė mund tė identifikonin dhe arrestonin lehtė.

Deri nė vitin 2084, ata do tė mund tė mbuloheshin me lėkurė e cila do t’i bėnte tė dukeshin si qenie njerėzore, shkruan gazeta britanike The Sun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Robotėt nė policinė britanike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: