ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: 72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet   Wed Aug 13, 2008 3:26 amAktivitetet e fėmijėve tė tyre nė internet i spiunojnė 72 pėr qind e prindėrve nė Britani tė Madhe, kanė dėshmuar rezultatet e hulumtimit tė cilin e ka kryer kompania “Garlic”, e specializuar pėr analizimin e privacisė sė shfrytėzuesve nė rrjetin e internetit.

Njė e katėrta e prindėrve lidhen fshehtazi nė internet, me fjalėkalimet e fėmijėve tė tyre, pėr pasur qasje nė postėn elektronike dhe shkėmbimin e informatave nėpėrmes rrjeteve shoqėrore.

Njė e katėrta tjetėr pėrdorė mėnyrė shumė mė tė sofistikuar, e kjo ėshtė hapja e regjistrimeve tė rrejshme nė internet pėr tė kontrolluar fėmijėt e tyre.

Kjo masė paraprake e prindėrve, sipas mendimit tė “Garlic”, mund tė sqarohet me aktivitetet e ndaluar tė fėmijėve tė tyre, kanė njoftuar disa agjenci lajmesh.

Nė Britani tė Madhe, siē vlerėsohet, 750.000 fėmijė nė mes moshave tetė dhe 12 vjeē janė tė regjistruar nė rrjetet shoqėrore siē janė "Bebo", "MySpace" e "Facebook", edhe pse pėr kėtė regjistrim ėshtė e nevojshme qė tė kenė 13 vjet, e madje edhe 14 nė atė "MySpace".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: