ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Asus do tė lansojė ultralaptopin S101

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Asus do tė lansojė ultralaptopin S101   Wed Aug 13, 2008 3:25 amProdhuesi tajvanez i kompjuterėve “Asus” sė shpejti do tė lėshojė nė treg ultralaptopin S101, kanė njoftuar nė Taipei.

Kompjuteri S101, i cili ende ėshtė nė fazė tė prototipit, ėshtė shumė i hollė, mes 1.6 dhe 2.1 centimetra, derisa trashėsia e paraardhėsve tė tij ka qenė mė e madhe pėr rreth dhjetė milimetra.

Ky kompjuter, pesha e tė cilit do tė duhej tė ishte diē mė e vogėl se njė kilogramė, pėrmban memorien SSD (Solid-State Drive) prej 32 dhe 64 gigabajt, procesor "Atom" tė prodhuesit amerikan Intel prej 1.6 gigaherc dhe ekran prej 10.2 inēėsh.

Pajisja, sipas thashethemeve elektronike franceze, do tė duhej tė paraqitej nė treg kah mesi i muajit shtator tė kėtij viti me ēmim nė mes 699 e 899 dollarė (apo 450 e 585 euro).

Kompania "Asus" planifikon qė me ofertėn e kompjuterit S101 t’i joshė blerėsit tė cilėt duan tė blejnė laptopė me performansa diē mė tė dobėta, por i lirė edhe ultra i lehtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Asus do tė lansojė ultralaptopin S101
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: