ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Celular druri me funksione tė fshehura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Celular druri me funksione tė fshehura   Mon Aug 04, 2008 11:04 amDruri si material pėr pėrpunimin e celularėve ėshtė raritet. Si prodhues i vetėm tė cilit i bie ndėrmend tė paraqes nė mėnyrė standarde kėto pajisje nė shtėpiza tė tilla ėshtė ai i celularėve luksoz, Gresso, e tani edhe dy dizajnerė tjerė kanė vendosur tė paraqesin versionin e tyre tė celularit tė drurit.

Dizajnerėt Hyun Jin Yoon dhe Eun Hak Lee pėr zgjidhjet e tyre inovative tanimė kanė marrė disa ēmime nė garėn prestigjioze IDEA (International Design Excellence Awards), e tani ata kanė vendosur ta fusin atė nė botėn e telekomunikacioneve.

Ata kanė paraqitur celularin, shtėpiza e tė cilit ėshtė e pėrpunuar tėrėsisht nga druri i panjės. Dimensionet e pajisjes janė 4.5 x 10.4 x 9.8 centimetra, dhe ai bie nė kategorinė e celularėve rrėshqitės, derisa tastet e funksioneve janė tė fshehura dhe aktivizohen me prekjen nė shtėpizė. Deri tek ekrani i tij LCD arrihet me hapjen e mekanizmit rrėshqitės.

Siē ėshtė pritur, nė pjesėn e prapme tė pajisjes shpikėsit e tij kanė integruar kamerėn, dhe kjo ėshtė krejt ajo qė deri tani kemi arritur tė marrim vesh pėr kėtė celular tė pazakontė.

Gjithashtu, ende nuk dihet koha kur ai do tė mund tė paraqitet si dhe kush do ta prodhojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Celular druri me funksione tė fshehura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: