ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
elvana celular druri numrin krasniqi kosoves gashi ismajli genta BAJRAM shkronja 2012 numri loja PORNO nokia murlan komandat dashuri meda double anglisht gjata beqiri dashurie nika
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Robot i cili ka qejf tė pėrkėdhelet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Robot i cili ka qejf tė pėrkėdhelet   Fri Aug 01, 2008 4:57 pmShkencėtarėt nga universiteti i Bristolit kanė shpikur njė lodėr tė re elektronike tė programuar qė tė reagoj nė mėnyrė emocionale nė zėra dhe prekje nga ambienti qė e rrethon.

Heart Robot, siē ėshtė emėruar lodra, qartazi relaksohet nė prekje tė buta dhe zėra tė qetė, por kur ‘regjistron’ zhurmė dhe lėvizje tė rrepta, pulsi i rritet shpejt dhe fillon tė gjuaj me shqelma.

"Heart Robot duket si njė kombinim nė mes tė jashtėtokėsorit nga filmi ET dhe Gollumit (nga filmi Mbreti i Unazave), derisa ka madhėsi tė njė fėmije tė vogėl. Fėmijėt reagojnė ndryshe nė tė. Ose dėshirojnė ta pėrqafojnė dhe lėmojnė apo e ruajnė si tė jetė njė foshnje, e disa tentojnė ta frikėsojnė", ka thėnė Holly Cave e cila ka ndihmuar nė promovimin e kėsaj lodre.

Shkencėtarėt tė cilėt e kanė shpikur theksojnė qė qėllimi i tyre ka qenė tė vėrtetojnė ēfarė ndodhė nė rast tė ndėrveprimit emocional nė mes tė makinave dhe qenieve njerėzore.

"Ai ėshtė gjysmė robot, e gjysmė lodėr. Mund ta merrni rreth e rrotull, por ka reagime ‘tė lindura’ nė tė cilat pėrgjigjet", sqaron Holly.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Robot i cili ka qejf tė pėrkėdhelet
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: