ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
krasniqi nokia murlan dashuri beqiri kosoves numrin celular gashi genta gjata numri komandat meda shkronja PORNO double dashurie BAJRAM ismajli elvana druri loja anglisht nika 2012
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Adobe Lightroom 2 fillon shitjen

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
tringaNumri i postimeve : 24
Join date : 17/06/2008

MesazhTitulli: Adobe Lightroom 2 fillon shitjen   Thu Jul 31, 2008 11:32 pmAdobe Lightroom 2 fillon shitjen
Versioni i ri i softuerit tė specializuar nga Adobe pėr konversionin dhe pėrpunimin e fotografive tė regjistruara nė formatet RAW e JPEG ka filluar shitjen.
Mekanizmi tė cilin Adobe e pėrshkruan si tė pazėvendėsueshėm nė pėrpunim, organizim tė dosjeve tė regjistruara dhe paraqitje tė fotografive ėshtė integruar nė versionin 2. Softueri i ri pėrmban mbėshtetje pėr dy ekrane, funksionin e pėrmirėsuar pėr kėrkim tė fotografive dhe mbėshtetje pėr Windows Vista 64-bit si dhe pėr MacOS X 10.5.

Dukshėm janė pėrmirėsuar funksionet automatike pėr mprehtėsinė e fotografive, filtrat e gradimit dhe sistemi pėr pėrmirėsim tė lokalizuar tė pjesėve tė caktuara tė fotografive.

Tė gjitha risitė janė bėrė nė bashkėpunim me fotografėt tė cilėt kanė provuar versionin e ri tė Lightroom.


Kryetari i shoqatės amerikane tė profesionistėve tė cilėt pėrdorin programin Photoshop, Scott Kelby, e ka quajtur Lightroom 2 si zgjidhje komplete pėr nevojat e njė fotografi modern.

Ēmimi i programit Adobe Lightroom 2 pėr pėrdorues tė rinj ėshtė 299 dollarė amerikanė, derisa ēmimi i azhurnimit tė versionit tė vjetėr ėshtė 99 dollarė amerikanė. Tė gjitha ēmimet e pėrmendura vlejnė pėr tregun amerikan.

www.adobe.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Adobe Lightroom 2 fillon shitjen
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: