ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dreniNumri i postimeve : 26
Join date : 17/06/2008

MesazhTitulli: Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė   Wed Jul 30, 2008 12:45 am


Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė
Britanikėt mė nuk pėrdorin celularėt e tyre vetėm pėr thirrje, por ēdo ditė e mė shumė pėr dėrgim tė porosive, fotografim dhe shėtitje nėpėr internet, kanė dėshmuar tė dhėnat e publikuara tė martėn.
Pothuajse 1.5 miliardė SMS nė javė janė dėrguar nė Britani tė Madhe nė periudhėn kohore nė mes muajit janar dhe maj tė kėtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

Numri i porosive tekstuale ėshtė rritur pėr 30 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, pohon shoqata.

Mė shumė se 10 milionė fotografi dhe porosi MMS janė shkėmbyer nė javė, qė paraqet rritje prej 30 pėr qind.

Numri i shfrytėzuesve tė internetit mobil nė mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 ėshtė rritur prej 13 milionė nė 16 milionė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: