ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
murlan gashi gjata double nokia anglisht numri komandat nika BAJRAM 2012 elvana genta meda loja ismajli PORNO dashurie druri shkronja celular kosoves dashuri numrin beqiri krasniqi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
miriNumri i postimeve : 30
Join date : 17/06/2008

MesazhTitulli: Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell   Tue Jul 29, 2008 2:21 pmKompjuter miniatural ekologjik nga Dell
Dell ka paraqitur njė kompjuter jashtėzakonisht simpatik tė emėruar Studio Hybrid, i cili nga desktopėt klasik dallon pėr dimensionet e tij tė vogla dhe ēmimin relativisht tė arsyeshėm.
Prodhuesi amerikan i kompjuterėve Dell me modelin e tij tė ri Hybrid Studio planifikon qė drejtpėrsėdrejti tė konkurroj kundėr kompjuterit miniatural Apple Mac. Emrin e tij Hybrid e bart pėr shkak tė “pėrkujdesjes” ndaj mjedisit, nė fakt, hibrid asocion nė automjetet tė cilėt amerikanėt i shohin si kontribut i madh nė ruajtjen e mjedisit. Hybrid nga Dell mė sė shumti e ruan mjedisin me shpenzimin e ulėt tė energjisė nė krahasim me deskopėt tjerė mesatarė, dhe atė 70 pėr qind mė pak sesa qė ėshtė mesatarja. Nė tė njėjtėn kohė, kompjuteri vjen nė paketimin i cili nuk pėrmban materiale tė cilat nuk pranohen ekologjikisht dhe ai mund tė riciklohet 95 pėr qind.

Dimensionet e tij Studio Hybrid i ka pėrshtatur pėr komponentėt e dizajnuara pėr laptopė, qė prej diskut tė fortė e deri tek lexuesi optik. Pėr shkak tė kėtyre dimensioneve vuajnė edhe vet performansat e kėtij kompjuteri tė cilat mund tė krahasohen me ato tė laptopėve, por jo edhe me desktopė.

Nė versionin bazė Hybrid kushton 499 dollarė amerikanė, mirėpo komponentėt e shumtė si WiFi adaptori, lexuesi Blu-ray, tastiera dhe miu pa tela si dhe opsioni i TV tunner janė ato tė cilat duhet tė paguhen shtesė. Nė krahasim me desktopėt e lirė, Studio Hybrid nuk paraqitet si njė blerje e mirė, mirėpo dimensionet e tij, dizajni dhe pedigreja ekologjike sigurisht qė do t’i pėlqejnė shumėkujt.

www.dell.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: