ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nokia kosoves BAJRAM gashi numri loja numrin ismajli celular komandat nika dashuri dashurie anglisht gjata genta druri murlan 2012 shkronja beqiri krasniqi elvana meda double PORNO
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Hidhet shorti i ndeshjeve tė Serie A

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Hidhet shorti i ndeshjeve tė Serie A   Fri Jul 25, 2008 8:23 pm


Hidhet shorti i ndeshjeve tė Serie A
Gjatė shortit tė hedhur sot nė njė ceremoni gala, janė zbuluar ndeshjet e Serie A pėr sezonin e ri. Shorti, nė javėn e parė tė ndeshjeve, nxori Fiorentinėn pėrballė Juventusit dhe Sampdorian pėrballė Interit.
Ndeshjet e javės sė parė nė Seria A do tė jenė kėto:

Atalanta-Siena
Cagliari-Lazio
Catania-Genoa
Chievo-Reggina
Fiorentina-Juventus
Milan-Bologna
Roma-Napoli
Sampdoria-Inter
Torino-Lecce
Udinese-Palermo

Kampioni nė fuqi, Interi, do tė udhėtojė tek Sampdoria, derisa ndeshje mjaft interesante do tė jenė edhe Fiorentina – Juventus dhe Udinese Palermo. Milani do tė jetė nikoqir i Bolognas nė ndeshjen e parė, derisa Roma do tė presė Napolin. Ndeshjet do tė luhen mė 30 dhe 31 qershor.

Derbi milanez, nė mes kampionit tė Italisė, Interit, dhe Milanit, do tė zhvillohet nė javėn e pestė tė ndeshjeve tė Serie A, ndėrsa Fiorentina-Inter nė tė 9-tėn dhe Juventus-Roma nė tė 10-tėn.

Java e 13-tė do tė sjellė pėrballė dy rivalėt e hidhur, Interin dhe Juventusin, ndeshje qė do tė luhet nė Milano, derisa tre janė mė vonė Juventus do tė presė Milanin nė Torino. Ndeshja e kthimit do tė zhvillohet nė javėn e 36-tė.

Milani do tė ketė njė fund tė vėshtirė tė sezonit, pasi qė nė javėn e 37-tė do tė pėrballet me Romėn, ndėrsa nė ndeshjen e fundit tė sezonit, do tė luajė nė udhėtim tek Fiorentina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hidhet shorti i ndeshjeve tė Serie A
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: