ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
numrin loja double BAJRAM kosoves elvana gjata meda PORNO dashuri shkronja druri krasniqi 2012 beqiri dashurie nokia genta anglisht murlan celular komandat gashi ismajli nika numri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Google nis vizionin e vet tė Wikipedias

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dostiNumri i postimeve : 60
Join date : 17/06/2008

MesazhTitulli: Google nis vizionin e vet tė Wikipedias   Fri Jul 25, 2008 12:35 pm


Google nis vizionin e vet tė Wikipedias
Kompania Google ka paraqitur enciklopedinė e saj online, nga ana konceptuale e ngjashme me Wikipedian, tė cilėn e ka emėruar Knol. Dallimi kryesor ėshtė se nė Knol janė theksuar qartazi autorėt e artikujve tė veēantė, derisa nė Wikipedia nuk ekziston kjo.
Gjiganti i internetit ka paralajmėruar pėrpunimin e enciklopedisė online tė cilėn secili mund ta plotėsoj qysh prej vitit tė kaluar, por vetėm tani i ka shfaqur frutat e punės sė vet. Gjeneza e emrit tė pazakontė (Knol) tė enciklopedisė sė Googlet ėshtė shkurtesė e fjalės 'knowledge' qė do tė thotė njohuri.

Konceptin e ngjashėm me atė tė cilin plotėsohet Wikipedia, enciklopedia mė e njohur online, Google e ka pėrpunuar paksa. Problemi mė i madh i Wikipedias ėshtė tek tė dhėnat e gabueshme tė cilat i vendosin shfrytėzuesit anonim. Google planifikon qė tė tejkalojė kėtė me obligimin e nėnshkrimit tė emrit dhe mbiemrit tė plotė nė tė dhėnat qė shfrytėzuesit shtojnė nė Knol.

Nė kėtė mėnyrė shfrytėzuesve tė vyeshėm do t’u njihet puna e tyre duke publikuar emrat e tyre, e ata tė cilėt shpėrndajnė dezinformata nė kėtė mėnyrė do tė regjistrohen si mashtrues. Nė fakt Google beson se njerėzit do tė janė mė tė kujdesshėm kur shkruajė pasi qė identiteti i tyre do tė jetė i njohur. Pos publikimit tė identitetit, pėr ndryshimin e ndonjė tė dhėne do tė duhet tė kontaktohet me personin i cili e ka shtuar fillimisht atė tė dhėnė.

Natyrisht, nuk ėshtė hiq mė pak i rėndėsishėm fakti se Wikipedia refuzon me kėmbėngulje ēfarėdo forme tė reklamimit nė faqet e saj, derisa Google mbijeton nga reklamat, dhe planifikon qė me Knol nė fund tė mbledh ndonjė para nga njohuria online.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Google nis vizionin e vet tė Wikipedias
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: