ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kelmendi: Hip-hopi nė toskėrisht "s'po bojka"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dostiNumri i postimeve : 60
Join date : 17/06/2008

MesazhTitulli: Kelmendi: Hip-hopi nė toskėrisht "s'po bojka"   Thu Jul 24, 2008 4:04 pm


Kelmendi: Hip-hopi nė toskėrisht "s'po bojka"
Gjatė njė bisede pėr televizionin 'Rrokum TV', ish-lideri i grupit "Gjurmėt", Migjen Kelmendi, ka thėnė se ai ėshtė adhurues i muzikės hip-hop, sidomos asaj kosovare.
Kelmendi ka thėnė se hip-hopi kosovar ėshtė mjaft i veēantė dhe tingėllon bukur sidomos nė gegėrisht, gjė qė nuk ndodh nė theksin toskė tė gjuhės shqipe.

“Kto ditė jom knaq tu ndigju hip hop. Vėrtet ka kong tė bukra dhe disa videoklipe tė mira tė cilat mund t’i shihni nė Rrokum TV”, ka thėnė Migjeni, ideatori i kėtij televizioni.

Me gjithė kėrkesėn e shumė teleshikuesve tė kėtij televizioni pėr largimin e videoklipit tė Gilit, “Oh sa Budall”, Kelmendi ka arsyetuar vazhdimin e emetimit tė tij duke thėnė se kjo megjithatė ėshtė njė kėngė e bukur qė shpreh realitetin qė ndodh nė Kosovė.

Kelmendi ka thėnė se fjalėt ‘budall’, ‘me kast’, janė fjalė qė shumė pėrdoren nė masėn popullore, dhe pėrmes kėtyre shprehjeve kėngėtarėt tentojnė tė jenė sa mė afėr dėgjuesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kelmendi: Hip-hopi nė toskėrisht "s'po bojka"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: