ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Federer eliminohet nga Toronto Masters

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kingNumri i postimeve : 50
Join date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Federer eliminohet nga Toronto Masters   Thu Jul 24, 2008 3:58 pm


Federer eliminohet nga Toronto Masters
Roger Federer e ka rrezikuar numrin njė nė listėn e tenistėve, pasi qė pėsoi njė goditje nė rundin e dytė tė Toronto Masters, ku u mposht nga francezi Gilles Simon.
Pas rikthimit nė fushė pėr tė parėn herė pas humbjes ndaj Rafael Nadal nė Wimbledon, Federer ėshtė mposhtur 2-6; 7-5; 6-4, dhe qėndrimi i tij nė pozitėn e parė ėshtė i rrezikuar nga Nadal, i cili sė fundi mposhti amerikanin Jesse Levine me rezultat 6-4, 6-2.

Pas fillimit tė vitit me 1,445 pikė mbi spanjollin dhe njė sezoni jo aq tė mirė, qė pėrfshin 10 humbje nė 53 ndeshje, Federer pėrballet edhe me mundėsinė e humbjes sė kryesimit, tė cilin e ka ruajtur pėr 234 javė qė nga vitit 2004.

Nėse Nadal ia del mirė gjatė kėsaj jave, atėherė vetėm disa qindra pikė do ta ndanin atė nga Federer.

“Sezoni nė fushė tė fortė sapo ka filluar dhe nuk ėshtė fundi i botės, por do tė dėshiroja tė kisha filluar mė mirė. Mė pėlqen kjo sipėrfaqe, mė pėlqen ky turne, kam kaluar mirė nė tė kaluarėn, andaj vėrtet dhemb”, ka thėnė Federer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Federer eliminohet nga Toronto Masters
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: