ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
BAJRAM komandat loja beqiri meda druri genta gjata 2012 murlan nokia numrin gashi dashurie kosoves elvana celular krasniqi anglisht nika double shkronja dashuri PORNO ismajli numri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS   Thu Jul 24, 2008 3:46 pmOperatori publik mobil Vala, ka bėrė tė ditur se konsumatorėt e saj tash e tutje do tė mund tė bėjnė konfigurimin e produktit “Familja dhe Miqtė” pėrmes dėrgimit tė njė mesazhi nė numrin 553.

Aplikacioni nė fjalė proceson kėrkesėn e konsumatorit, pasi ta ketė analizuar atė pėr korrektėsi nė pėrmbajtje dhe format. Mesazhi i cekur duhet tė pėrmbajė minimum njė (1) dhe maksimum pesė (5) numra tė telefonave tė rrjetit tė Valas, tė ndarė me: hapėsirė, katror (#) ose presje (,) si p.sh:

44xxxxxx,44xxxxxx, 44xxxxxx, 44xxxxxx, 044xxxxxx

apo

044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx

apo

044xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx

Nė rast se ndonjėri prej numrave tė pranuar nuk i pėrmbahet kėrkesės si nė shembujt mė lartė, pra numri nuk i ka 8-9 shifra dhe tė fillojė me 044 apo me 44, atėherė numri i tillė nuk procedohet – bėhet e ditur nė njė komunikatė tė Valės.

Konsumatori do tė informohet nėse mesazhi i pranuar ėshtė i formatit tė gabuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: