ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptopi i vogėl ėshtė rritur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Laptopi i vogėl ėshtė rritur   Thu Jul 24, 2008 3:46 pm


Pas shumė zhurme ka filluar shitjen Asus Eee PC 1000. Edhe mė tutje me dimensione tė vogla, ky laptop vjen me ekranin prej 10 inēėsh dhe ēmimin shumė mė tė lartė sesa pjesa tjetėr e serisė.

Mund tė pėrzgjidhni nė mes Windows XP dhe Linuxit, me ngjyrė tė zezė apo tė bardhė. Varianti mė i lirė, ai me Windows, vjen me 80GB tė diskut tė fortė, derisa modeli me Linux ka 40GB SSD disk dhe vjen me 20 gigabajt tė hapėsirės falas nė internet.

Tė dy modelet shfrytėzojnė tė njėjtin procesor.

Pajisjet vijnė me aplikacionin E connect, i cili u mundėson tė lidheni nė kompjuterėt tjerė Eee. Pėr herė tė parė shpejtėsia e lidhjes pa tela (wireless) nė internet ėshtė e kėnaqshme.

Me gjithė kėto ėshtė paralajmėruar kohėzgjatja e baterisė prej shtatė orė e gjysmė, qė ėshtė njė shifėr shumė interesante dhe na intereson shumė nėse ėshtė e vėrtetė. Nė rast se po kjo ėshtė e vėrtetė atėherė kjo pajisje do tė bėj njė revolucion tė vogėl nė botėn e laptopėve dhe askush mė nuk do tė dėshirojė ndonjė laptop tjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Laptopi i vogėl ėshtė rritur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: