ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Games for Windows Live prej tani pa pagesė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Games for Windows Live prej tani pa pagesė   Thu Jul 24, 2008 12:20 am


Games for Windows Live prej tani pa pagesė
Microsoft ka vendosur qė shėrbimin e vet pėr lojėra online, Games for Windows Live, ta bėjė pa pagesė, si dhe nė tė njėjtėn kohė ta pasurojė me pėrmbajtje tė reja.
Pas daljes sė sistemit operativ Windows Vista, Microsoft ka nisur shėrbimin Games for Windows Live, e cila ėshtė diē e ngjashme ne shėrbimin e popullarizuar dhe tė suksesshėm Xbox Live pėr lojėra online dhe lidhje tė lojtarėve. Sikur edhe tek Xbox Live Microsoft ka krijuar dy lloje tė anėtarėsimit nga tė cilat njėra duhet tė paguhet.

Kėshtu lojtarėt e lojėrave kompjuterike, tė cilėt ėshtė dashur tė paguajnė pėr tė luajtur me lojtarėt tjerė tė Xbox, kanė mund tė paraqesin arritjet e lojtarėve, dhe tė komunikojnė me zė dhe tė shfrytėzojnė shėrbimin e ndėrlidhjes sipas aftėsive tė tyre. Problemi ishte se lojtarėt e lojėrave kompjuterike nuk kanė dashur tė paguajnė pėr kėto shėrbime sepse shumicėn e tyre kanė mundur t’i marrin pa pagesė, e pėr tė tjerat kanė alternativė.

Pėr kėtė Games for Windows Live edhe nuk ka qenė aq shumė i popullarizuar, prandaj Microsoft ka vendosur tė ndėrmerr diēka nė lidhje me kėtė. Hapi i parė ėshtė heqja e pagesės, derisa hapi i dytė do tė jetė shtimi i Marketplace-it, vendit ku mund tė blihen lojėra, filma dhe pa pagesė tė merren versionet demonstruese tė lojėrave dhe filmave tė rinj. Paralelisht me kėtė do tė ndryshohet edhe pamja e shėrbimit Games for Windows Live i cili duket mė bukur.

www.gamesforwindows.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Games for Windows Live prej tani pa pagesė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: