ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nėna e Najadės arsyeton seksin e bijės nė Big Brother

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Nėna e Najadės arsyeton seksin e bijės nė Big Brother   Tue Jul 22, 2008 9:42 pm


Nėna e Najadės arsyeton seksin e bijės nė Big Brother
Najada ka tėrhequr vėmendjen me stilin dhe sjelljen e saj, duke u bėrė njė nga personazhet mė tipik brenda shtėpisė sė “Big Brother”. Mė shumė pėr kėtė pjesėtare tė popullarizuar tė kėtij spektakli, zbulon nėna e saj, Vera, gjatė njė interviste pėr gazetėn Panorama.
Tė gjithė kanė mendimet e tyre pėr sjelljen e Najadės brenda shtėpisė sė “Big Brother”. Po vetė mamaja ēfarė mendon?

Vera: E para gjė qė mė lumturon ėshtė se Najada ka futur njė frymė tė re nė jetėn shqiptare, gjė qė mė pėrpara ka qenė njė tabu. Tė gjithė e duan jetėn, por e fshehin dhe shpesh e mohojnė atė, duke u bėrė shpesh hipokritė. Ndėrsa Najada ka dalė aq hapur dhe ka deklaruar: “Kjo ėshtė jeta dhe duhet jetuar”. Duhet punė, duhet arsim dhe duhet shijuar nė kuptimin e mirė tė fjalės. Nė shtėpinė e “Big Brother”, Najada ėshtė shumė e qetė, shumė e edukuar dhe nuk pėrdor ofeza, brenda tė gjitha normave tė shoqėrisė. Prapaskenat dhe thashethemet nuk kanė lidhje me tė.

Najada mesa duket nuk e ka problem faktin se mos paragjykohet apo jo?

Vera: Jo vetėm Najada, por edhe unė qė jam mamaja nuk e kam kėtė problem. Ne nuk jetojmė me “ēfarė tha ai, ēfarė tha ajo”. Secili ka jetė private, atė ai duhet ta ketė tė shenjtė dhe ta shijojė.

Duke pasur parasysh tipin e Najadės dhe ambientin nė tė cilin jetojmė, e kishit me frikė futjen e saj nė “Big Brother”?

Vera: Absolutisht jo. Unė merak kisha vetėm shkollėn, qė tė mos ngelej mbrapa me mėsimet, pasi ajo nė pikturė ėshtė mirė. Ka qenė kėmbėngulja ime pėr t’u futur nė kėtė shkollė dhe po me kėmbėnguljen dhe ndihmėn time ajo do tė bėjė edhe njė universitet tė dytė. Unė kam tri vajza dhe shkollimin e tyre e kam primar. Mua mė vjen keq qė nuk mė la sistemi qė tė vazhdoja shkollėn e lartė. Sa herė kujtoj shkollėn, mbushem me trishtim.

Ka bėrė shumė pėrshtypje thėnia e Najadės: “Nuk dua tė bie kurrė nė dashuri”. Ju jeni dakord?

Vera: Dashuria vjen gradualisht. Pastaj le tė bėjmė njė pyetje: “Ēfarė ėshtė dashuria?”. Dashuria ėshtė mirėkuptim, respekt dhe mbėshtetje nė tė mirė e nė tė keq. Pėr mua dashuria me shikim tė parė nuk ekziston, ėshtė njė gjė tashmė e vjetruar, njė iluzion.
Duhet tė jetosh me njė njeri, ta njohėsh e mė pas tė vendosėsh nėse e meriton ky njeri qė tė kaloj jetėn me tė. Nėse nuk e meriton duhet t’i japėsh duart, nė tė kundėrt duhet ta mbash fort.

Po pėr rrėfimet e Najadės nė shtėpi, pėr eksperiencat e saj me shumė meshkuj si mendon? Ka bėrė mirė qė ėshtė hapur kaq shumė?

Vera: E gjithė rinia duhet tė ketė eksperiencė, sepse pėrndryshe bie viktimė. Kjo ėshtė arsyeja e tolerancės time, edhe pse mund tė paragjykohem pėr kėtė arsye. Duhet komunikuar me fėmijėt pėr gjithēka, sepse pėrndryshe fėmija do tė jetė i rrezikuar.

Ju i dinit tė gjitha ato pėr tė cilat flet Najada, apo ju ka fshehur diēka?

Vera: Nuk i di tė gjitha, por edhe nuk mendoj se tė gjitha janė tė vėrteta. Najada ėshtė natyrė qė bėn shumė humor, pastaj po flasim pėr njė lojė dhe ajo po luan lojėn e saj.

Ju pėlqen kjo lojė e saj?
Vera: Po, mė pėlqen, rėndėsi ka qė ajo ėshtė 99% realiste dhe e vėrtetė.

Megjithatė fakti qė Najada vijon tė jetė akoma nė atė shtėpi tregon qė edhe aq shumė nuk ėshtė paragjykuar apo jo?

Vera: Rinia shqiptare ėshtė si Najada qė shihni nė atė shtėpi. Tė gjithė duan ta shijojnė jetėn, por nuk kanė guximin qė ka Najada. Tė gjithė tė rinjtė duan tė kenė lidhje pėr t’u ndjerė mirė, por opinioni i ndrydh.

Najada tregon se ju nuk donit qė ajo tė rrinte jashtė shtetit. Pse?
Vera: Sepse dy vajzat e tjera filluan tė rriteshin, pastaj unė kam njė biznes ku kam tė punėsuar 30 veta, kėshtu qė nuk e ndiqja dot mė. Prandaj vendosa qė ta ktheja.

A e mirėpriti ajo vendimin tuaj nė njė kohė qė shumė prej tė rinjve duan tė ikin?
Vera: Tė gjithė ata qė jetojnė jashtė shtetit, kthehen nė fillim me njė mall tė madh, por mė pas pėr vetė realitetin kėtu zhgėnjehen dhe pendohen pėr kthimin. Kjo i ndodhi edhe Najadės. Prandaj dhe gjėja e parė qė bėra i bleva njė shtėpinė Tiranė, njė makinė dhe i sigurova tė gjitha ato qė kėrkonte qė tė ndjehej mirė. Mė pas filloi shkollėn. Ne kemi njė komunikim perfekt, e kuptojmė njėra-tjetrėn shumė mirė. Prandaj dhe Najada ėshtė e qetė dhe e ēlirėt, pasi e di se i ka krahėt e ngrohtė. Siguria qė tė jep mamaja ėshtė shumė e rėndėsishme.

Si reagojnė njerėzit me ju?

Vera: Nė fillim ndieja njerėzit se si mė shikonin. Por askush nuk guxonte tė mė thoshte asgjė. Trishtohesha shumė, mė vriste kjo sjellje. Shpesh mbyllesha nė dhomė nė vetminė time, vuaja nga pagjumėsia dhe nganjėherė pija edhe qetėsues.

Ka pasur momente qė jeni penduar qė Najada ka hyrė nė shtėpinė e “Big Brother”?
Vera: Jo, nuk jam penduar asnjėherė dhe mė vjen mirė qė Najada ka mposhtur njė mentalitet injorance.

Si mendon pėr lidhjen e Olsit me Najadėn?
Vera: Kur u fut Najada nė “Big Brother”, as unė, as ajo, nuk e mendonim se ajo do tė krijonte njė lidhje brenda asaj shtėpie. Gjėrat erdhėn gradualisht dhe natyrshėm.

Megjithatė duket se ju nuk e keni shumė me qejf kėtė lidhje, apo jo?

Vera: Nuk e paragjykoj fare Olsin si njeri. Ai ėshtė njė mashkull modern, mė pėlqen se di t’i trajtojė femrat. Dhe fakti qė Najada i fal puthje, tregon se ajo ndjehet mirė me tė. Por ajo qė dua tė them ėshtė se Najada ka tė tjera gjėra primare, ka shkollėn, karrierėn. Nuk do tė doja qė ajo t’i sakrifikonte kėto pėr njė lidhje. E pranoj qė ėshtė njė ndjenjė e qė ka ardhur natyrshėm, por se si do tė shkojė do ia lėmė kohės. Por nuk do ia falja kurrė qė pėr njė lidhje tė lėrė shkollėn.

Po pse duhet ta lėrė shkollėn?

Vera: Kam dėgjuar nė biseda mes tyre se Olsi i ka propozuar pėr tė jetuar nė Londėr.

Po edhe atje mund tė bėjė shkollė?

Vera: Jo, nė asnjė mėnyrė, shkollėn qė ka nisur duhet ta mbarojė kėtu, pėr fakultetin tjetėr do bisedojmė. Gjithsesi mund tė them se nė atė shtėpi nuk njihen njerėzit, pasi aty ke gjithnjė pėrballė tė njėjtin njeri, kur tė dalin do t’i shohin gjėrat tamam. Dhe unė kam bindje qė jashtė do tė jetė ndryshe.

Pse e keni kėtė bindje?

Vera: Pėr vetė jetėn qė Olsi ka bėrė, e shoh tė pavendosur pėr planet e tij. Vendosmėria ėshtė shumė e rėndėsishme.

Po statusi social i partnerit tė vajzės tuaj ėshtė i rėndėsishėm?
Vera: Shumė, sepse mund tė duash tė bėsh qejf, por qejf pa para nuk bėhet.

Tė ka bezdisur fakti qė Najada ka bėrė seks brenda shtėpisė sė “Big Brother”?

Vera: Seksi ėshtė pjesė e jetės, nuk mė duket anormale.

Mund ta kishte evituar?

Vera: Mendoj se gjithēka e ka bėrė me pėrgjegjėsi tė plotė. Nė lidhje gjithēka vjen gradualisht deri tek seksi. /panoramaplus/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nėna e Najadės arsyeton seksin e bijės nė Big Brother
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: