ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht celular PORNO murlan druri beqiri nokia shkronja meda numrin genta dashuri komandat elvana gjata kosoves gashi dashurie double numri nika BAJRAM ismajli loja krasniqi 2012
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Gabriela Cilmi, kėngėtarja australiane me prejardhje shqiptare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Gabriela Cilmi, kėngėtarja australiane me prejardhje shqiptare   Tue Jul 22, 2008 9:41 pm


Gabriela Cilmi, kėngėtarja australiane me prejardhje shqiptare
Kėngėtarja 16-vjeēare australiane Gabriella Cilmi, e cila arriti famė botėrore me kėngėn "Sweet about me", ka pohuar se ajo ėshtė me prejardhje arbėreshe.
Nė njė intervistė pėr gazetėn britanike "The Independent", Gabriela konfirmon se "dialekti i nėnės sė saj qė vjen nga Kalabria, ka edhe fjalė shqipe".

Qė tė dy prindėrit janė me prejardhje nga Kalabria e Italisė, babai i saj i takon gjeneratės sė dytė tė emigrantėve kalabrezė, kurse e ėma kishte lindur nė Itali. Ajo mė vonė kishte kuptuar se prindėrit e saj flasin njė dialekt jugor italian, qė nga disa italianė nuk konsiderohet italishte e "pastėr".

Gabriela - Amy Winehouse e re

Ajo konsiderohet njė "Amy Winehouse e re" dhe fama e saj filloi nė Later With Jools Holland nė dhjetor tė vitit tė kaluar, program ky i respektueshėm televiziv i krijuar nga BBC, qė ka njė traditė prej mė se 20 vitesh dhe vazhdimisht prezanton kėngėtarė dhe bende tė talentuara para se tė bėhen "mainstream".

Ajo tregon pėr fillimet e para nė muzikė, inspirimet dhe se si nė moshėn 12- vjeēare kishte krijuar njė rock bend me katėr djem tė rinj nė lagjen e saj. Ata ushtronin pa ndėrprerė nė garazhin e prindėrve tė saj, duke u larguar rrallė nga "heavy rock"-u si: Kings of Leon, Ledd Zeppelin, me njė zė tė saj qė duket se ėshtė i "krijuar" pėr kėtė zhanėr.

Problemi shėndetėsor i ndihmon nė karrierė

Vėllimi i zėrit tė saj, siē shpjegon ajo, vjen nga problemet qė ajo ka me shpinėn e saj. "Unė kam pasur probleme me shpinėn gjatė gjithė jetės sime", thotė ajo.

"Siē duket, shpina ime ėshtė e shtrembėruar nė atė mėnyrė dhe i shtyn organet brenda meje. Shkova tė shoh gjendjen njėherė dhe doktori mė tha se pėr shkak tė mėnyrės se si ėshtė e lakuar shpina, unė mund tė kėndoj ashtu siē kėndoj. Ai nuk hyri nė detaje, por ishte i sigurt pėr arsyen. Madje, ai mė ofroi qė tė korrektonte formėn e shpinės. Por unė refuzova", thotė ajo me buzėqeshje./summer pages/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gabriela Cilmi, kėngėtarja australiane me prejardhje shqiptare
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: