ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 AMD nė probleme serioze

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: AMD nė probleme serioze   Mon Jul 21, 2008 6:47 pmProdhuesi i ēipave AMD ka publikuar humbjet e mėdha tė saj pėr tremujorin e fundit financiar, pasojė e sė cilave ishte drejtori ekzekutiv i kompanisė Hector Ruiz, i cili ka qenė nė krye tė AMD-sė pėr gjashtė vite dhe ėshtė dashur tė largohet.

Rezultatet e tremujorit tė dytė kanė dėshmuar qartė se AMD ėshtė nė telashe tė mėdha. Humbjet prej 1.19 miliardė dollarėsh janė rritur dyfish nė krahasim me 600 milionė dollarė tė humbjeve nė periudhėn e njėjtė tė para njė viti. Qarkullimi ėshtė rritur nga 1.31 miliardė nė 1.35 miliardė, por edhe kjo rritje nuk ia ka vlerė qiranė sipas mendimeve tė analistėve.

Humbjet mė tė mėdha janė realizuar nė njėsinė e AMD-sė pėr prodhimin e ēipave pėr celularė dhe atė tė pjesėve pėr televizione digjitale, prandaj AMD ka njoftuar se do t’i shes tė dy njėsitė.

Krejt kjo ka rezultuar me rėnien e vlerės sė aksioneve tė AMD-sė pėr 6.6 pėr qind, respektivisht nė 4.95 dollarė. AMD ende mbetet njė konkurrent i madh i Intelit dhe kompani kryesore nė tregun e teknologjive komunikuese, por pas kėsaj goditje e ardhmja e saj ėshtė shumė e pasigurt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
AMD nė probleme serioze
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: