ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Eranda: Shumė shpejt edhe njė duet me Irmėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Eranda: Shumė shpejt edhe njė duet me Irmėn   Mon Jul 21, 2008 5:07 pm
Eranda: Shumė shpejt edhe njė duet me Irmėn
"Ti mė harro|, ėshtė titulli i kėngės dhe vidoklipit mė tė ri tė Eranda Libohovės, nė tė cilin kėngėtarja ėshtė shfaqur krejt ndryshe nga sa e kemi parė. Megjithėse karriera e saj ėshtė ngritur drejt majave tė muzikės shqiptare sot, ajo sėrish herė pas here nuk i ndahet dueteve me motrėn e saj Irmėn. Kėshtu pra motrat Libohova, Eranda dhe Irma, shumė shpejt do tė na sjellin njė kėngė tė re sė bashku, por jo vetėm kaq. Pėr kėtė sezon veror qė po nis, Eranda do tė na servojė edhe njė kėngė verore solo, ndėrkohė qė nė agjendėn e saj janė parashikuar koncerte pafund rreth e rrotull Shqipėrisė.
Sapo keni publikuar kėngėn tuaj tė fundit. Na tregoni diēka rreth punės pėr tė?

Eranda: Kėnga ėshtė shkėputur nga albumi “Harrakate” e pėr tė plotėsuar dhe elementin “video” tė njė albumi qė sot ka shumė rėndėsi, pas “Ēoko dhe kakao”, ishte koha e duhur pėr kėtė, por jo koha e duhur pėr tė bėrė xhirimet. Nė njė temperaturė 4 gradė C nė mes tė shkurtit, mė duhej tė vishesha “zhveshur”…

Dhe si kanė qenė reagimet e para? Si ėshtė pritur ajo?
Eranda: Herėt pėr tė dhėnė njė opinion, ndoshta mė vonė?

Mendoni se sot baladat pėlqehen mė shumė nga audienca apo jeni ju vetė qė pėlqeni mė shumė ato?
Eranda: E dykahshme.

Pėrveē kėngės suaj tė fundit, me ēfarė po merreni aktualisht?

Eranda: Nė mendje mė sillet njė duet me motrėn time Irmėn, dhe njė kėngė qė dua ta publikoj nė prag vere. Tė dyja do tė kenė edhe videoklipet pėrkatėse.

A keni bėrė njė program pėr koncertet qė pritet tė nisin nė sezonin e verės?

Eranda: Kam njė kalendar tė mbushur nė gjithė shtrirjen gjeografike tė Shqipėrisė dhe rrotull saj.

Meqė jemi tek stina e verės, ēdo tė thotė verė pėr ju?

Eranda: Verė pėr mua? Diell plot rreze pėr trupin, shumė ritėm e punė natyrisht.

Cila ėshtė stina qė pėlqeni mė shumė dhe pse?

Eranda: Pranvera dhe vjeshta. Por mė shumė stina qė po lind.

A mendoni se stinėt, koha ndikon drejtpėrdrejt nė shpirtin e njė njeriu?

Eranda: Patjetėr. Por tek artistėt ky reaksion ėshtė i vrullshėm.

Ēfarė marrėdhėniesh keni me paranė? Shpenzoni shumė apo e cilėsoni veten njė kursimtare?

Eranda: Nuk rend pas parasė, por nuk e di pse paratė mė kanė shumė qejf pėrderisa rendin ato pas meje.

Pėr njė kėngėtare mė shumė rėndėsi kanė albumet apo ftesat nė koncerte? Pse?
Eranda: Albumi ėshtė njė arritje personale dhe pėrveē kėsaj i hap rrugė dhe ftesave pėr koncerte.Ēfarė do tė doje tė kishe nė kėto momente, diēka qė tė mungon?

Eranda: Tani tani? Njė krehėr… ha ha ha!

Gjendja shpirtėrore aktuale?

Eranda: Shumė e mirė.

Fundjava ē’kuptim merr pėr ju? Ku preferoni t’i kaloni?

Eranda: Specifika e profesionit tim mė bėn qė tė zgjedh ēdo ditė tė javės qė dua ta kem fundjavė.

Cili ėshtė vendi juaj ideal pėr tė pushuar?

Eranda: Vendi bėhet ideal kur shoqėria ėshtė e tillė. Edhe Shqipėria tė ofron alternativa.

Po pėr tė jetuar?

Eranda: Kėtu do tė doja ta jetoja gjithė jetėn time.

Ēfarė ėshtė njė gjė qė do tė doje ta kishe bėrė ndryshe nė jetėn tėnde? Ka njė gjė pėr tė cilėn je penduar qė nuk e kė bėrė?

Eranda: Pendesa? Ka shumė ngarkesė kjo fjalė. Gjithsesi nuk kam.

Ēfarė kėngėsh tė pėlqen tė dėgjosh kur je e mėrzitur?

Eranda: Nuk ėshtė me patjetėr muzikė, mund tė jetė dhe njė gotė verė.

Ēfarė marrėdhėniesh ke me kėngėt e tua? Pasi i realizon i dėgjon shpesh ato nė shtėpi?
Eranda: Kam njė pikė qė ngopem nė momentin kur kėnga nuk ėshtė publike, pastaj nuk dua ta dėgjoj mė.

Kur realizon njė kėngė cili ėshtė personi prej tė cilit do tė dėgjosh patjetėr opinionin e tij?
Eranda: Absolutisht Irma.

Ēfarė mendon se i mungon karrierės suaj?
Eranda: Mbase mė shumė videoklipe.

Keni menduar ndonjė herė pėr tė realizuar njė koncert tuajin recital?

Eranda: Njė mendim qė mė sillet nė kokė, por qė nuk ėshtė konkret pėr momentin. Sot nė Shqipėri ka mjaft kėngėtarė e grupe tė reja.

Ē’mendon pėr muzikėn qė ata bėjnė dhe a keni ju njė tė preferuar mes tyre?
Eranda: I dėgjoj dhe i pėlqej. Kam dhe preferencat e mia pėr shembull grupin “Burn”, “Qelbanix”, Genti i Top Show, Elvana Gjata, Besa.

Eurovizioni ėshtė kthyer njė sfidė dhe ėndėrr pėr pjesėn mė tė madhe tė kėngėtarėve sot. Pėr ju ėshtė e tillė?
Eranda: Me siguri jam te pjesa e vogėl. Mendoj qė vitet e fundit ėshtė kthyer mė shumė nė njė show performacė, se sa muzikė.

Po ju keni njė sfidė qė doni t’ia bėni vetes?

Eranda: Aaaa.. tė udhėtoj 12 orė pa zbritur nga avioni./bluetooth/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Eranda: Shumė shpejt edhe njė duet me Irmėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: