ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
PORNO loja kosoves 2012 double elvana celular nika dashuri genta shkronja komandat nokia murlan druri gashi krasniqi gjata beqiri anglisht meda dashurie numrin BAJRAM ismajli numri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Laptop nga Acer me ekran tė madh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Laptop nga Acer me ekran tė madh   Mon Jul 21, 2008 4:58 pm


Laptop nga Acer me ekran tė madh
Ka filluar shitja e laptopit tė Acer-it, i cili me performansat e tij mund tė zėvendėsojė desktopin, e deri diku edhe njė qendėr multimediale.
Dimensionet e laptopit Aspire 8920G nga Acer janė mbresėlėnėse, e mjafton vetėm tė thuhet se ka ekran me diagonale prej 18.2 inēėsh. Veēantia e tij ėshtė se nuk ėshtė nė pėrmasat 16:10 nė tė cilat pėrpunohen ekranet e kompjuterėve, por ofron paraqitje 16:9, siē mund ta gjejmė tek televizorėt wide screen, derisa ka rezolucion 1080p (1920 x 1080).

Acer sipas tė gjitha gjasave e ka dedikuar kėtė kompjuter edhe pėr shikimin HD (high definition) filmave, sepse me monitorin e ka ēiftėzuar Blu-ray optical drive.

Laptopi i madh i Acer ėshtė i bazuar nė procesorin e Intelit Core 2 Duo me takt prej 2.5 GHz, i pajisur me katėr gigabajtė tė memories dhe madje me dy disqe tė forta me kapacitet tė pėrgjithshėm prej 640 GB. Ēipi grafik ėshtė i nVidias 9650M dhe ka 512 megabajtė memorie. Me kėso lloj specifikash nisja e lojėrave mė tė reja 3D nuk do tė duhej tė ishte aspak problem.


Ana e keqe e listės impresive tė harduerit ėshtė madhėsia e kompjuterit, pasi qė masa e tij ėshtė 4.1 kilogram dhe bateria nuk i zgjat shumė – gjatė shikimit tė filmave bateria mund t’i ofrojė kompjuterit 100 orė punė. Mirėpo ky lloj i kompjuterit nuk shėrben pėr bartje tė pėrditshme e as punės nė bateri, derisa e kurorėzon njė ēmim i lartė. Pėr shembull, nė Amerikė ky laptop shitet me ēmim prej 3.000 dollarėsh.

www.acer.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptop nga Acer me ekran tė madh
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: