ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Teuta Selimi vjen me "Femėr"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Teuta Selimi vjen me "Femėr"   Mon Jul 21, 2008 4:08 pmTeuta Selimi vjen me "Femėr"
Ka tri vite qė Teuta Selimi nuk ka nxjerrė nė shitje ndonjė album tė ri me kėngė tė saj. Kjo nuk ka qenė pauzė nė karrierė pėr Teutėn, sepse ajo gjatė kėsaj kohe ka pėrpunuar disa kėngė dhe potpuri, por qė janė kėnduar mė herėt edhe nga kėngėtar tė tjerė. Para pak ditėsh ėshtė lansuar albumi i saj i dytė, i cili pėrmban gjithsej tetė kėngė tė reja.
“Kėngėt nė kėtė album janė tė gjitha tė reja, ka kėngė edhe tė zhanrit argėtues, por mė shumė jam pėrqendruar te popullorja”, shprehet Teuta pėr “Infopress”.

Nė realizimin e kėtij albumi ajo ka bashkėpunuar me tekstshkrues dhe kompozitorė tė ndryshėm. “Tekstet i ka shkruar Arsim Bunjaku dhe Avni Qaili, Virusi i ka kompozuar disa nga kėngėt dhe tė tjerat Ardian dhe Artan Kastrati”, thotė ajo, duke shtuar se tematika e kėngėve pėrgjithėsisht ka tė bėjė me dashurinė pėrveē njėrės prej kėngėve qė i kushtohet kurbetit.

Dallimi i kėtij albumi nga ai i pari ėshtė se nė albumin e parė, thotė Teuta, ka eksperimentuar mė shumė me zhanre tė ndryshme, kurse kėtė herė ajo ėshtė pėrcaktuar nė muzikėn popullore, dhe shumica e kėngėve nė kėtė album janė ritmike.
Jam munduar prej shpirtit qė kėngėt tė jenė sa mė tė mira

Sa i pėrket realizimit tė ndonjė videoklipi, Teuta thotė se kėnga “Femėr” ka qenė njė lloj paralajmėrimi pėr kėtė album, gjithashtu ajo tregon se edhe kėngės tjetėr “S`mundem me u nda” i ėshtė realizuar video-klipi dhe ka filluar tė transmetohet edhe nėpėr televizione, por nuk ėshtė e sigurt nėse do tė realizojė ndonjė klip tjetėr.

“Ma merr mendja qė mjaftojnė dy videoklipe pėr njė album. Do tė bėj njė videoklip tjetėr por nuk e di a do t`jetė nga ky album apo ndonjė kėngė tjetėr, por poqė se vendos, atė do ta realizoj nė Kosovė, sepse tri videoklipet tjera i kam realizuar nė Shkup dhe tash mendoj qė kėtu ka arritur niveli i profesionalizmit dhe s`do tė ketė nevojė tė shkoj nė Shkup”, shprehet Teuta.

Ajo gjithashtu shpreson qė ky album do tė pritet mirė nga adhuruesit e saj. “Shpresoj qė do tė pritet mirė ky album, unė jam munduar prej shpirtit qė kėngėt tė jenė sa mė tė mira, mendoj qė secili do ta gjejė veten nė kėtė album, unė nuk e bėj kurrė vlerėsimin vetė, nuk pėrfundoj qė ndonjė projekt i ri tė dalė nė shitje pa e dėgjuar dhe vlerėsuar edhe njerėzit rreth meje dhe nėse atėherė tė gjithė jemi dakord, vendosim ta lansojmė”, tregon ajo duke shtuar se i tėrė projekti ėshtė realizuar nėpėrmjet produksionit “Arboni”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Teuta Selimi vjen me "Femėr"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: